Akcionārs par Latvijas dzelzceļa jauno vadītāju apstiprina Edvīnu Bērziņu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Akcionārs par Latvijas dzelzceļa jauno vadītāju apstiprina Edvīnu Bērziņu

Akcionāru sapulcē par VAS “Latvijas dzelzceļš” jauno valdes priekšsēdētāju vakar apstiprināts līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis un viceprezidents Edvīns Bērziņš.

Jaunos amata pienākumus E. Bērziņš sāk pildīt no apstiprināšanas brīža.

Edvīns Bērziņš ir dzimis 1972. gada 18.oktobrī. Ieguvis divus maģistra grādus – 2007. gadā  saņēmis profesionālo maģistra grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā (MBA) Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātes Norvēģijas-Latvijas maģistra studiju programmā „Inovācijas un uzņēmējdarbība”, bet 1997. gadā kļuvis par Tiesību zinātņu maģistru Civiltiesisko zinātņu apakšnozarē Latvijas Policijas akadēmijā. No 1997.- 2001. gadam studējis doktorantūrā Latvijas Policijas akadēmijas Civiltiesisko zinātņu katedrā. Papildus no 2009. līdz 2012. gadam apguvis jūras tiesību kursu Kembridžas Transporta akadēmijā (Lielbritānija).

Par “Latvijas dzelzceļa valdes locekli un viceprezidentu E.Bērziņš strādā kopš 2011. gada, iepriekš bijis AS „Latvijas kuģniecība”  Juridiskā dienesta direktors un valdes loceklis, SIA “Lattelecom” jurists, kā arī Latvijas Policijas akadēmijas starptautiskās sadarbības departamenta vadītājs.

Paralēli līdzšinējiem pienākumiem E.Bērziņš gadu bija valdes loceklis un pagaidu izpilddirektors Baltijas valstu kopējai akciju sabiedrībai “RB RAIL AS”, kas realizē projektu Rail Baltica. Viņa vadībā tika izstrādāta kompānijas struktūra, sagatavota nepieciešamā normatīvā bāze uzņēmuma tālākajai darbībai, kā arī iesniegts finansēšanas pieteikums Eiropas fondu finansēšanas aģentūrai, kas projekta pirmā posma realizācijai piešķīra 446 miljonus eiro.

Kopš 2016. gada sākuma E. Bērziņš ir arī AS “RB RAIL AS” padomes loceklis un  priekšsēdētāja vietnieks.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29