Valde | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Valde

MĀRIS KLEINBERGS

Valdes priekšsēdētājs

M. Kleinbergs kopš 2013.gada bija valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors uzņēmumā SIA "Schenker", pirms tam bija VAS "Latvijas Pasts" valdes priekšsēdētājs. Iepriekš vadījis transporta un loģistikas uzņēmumu "Baltic Logistic Solutions", bijis loģistikas direktors kompānijā "Avers centrs", kā arī Latvijas biroja vadītājs transporta un loģistikas firmā "Kuehne&Nagel Latvija".

Pilnvaru termiņš no 13.03.2020. līdz 12.03.2025. (5 gadi)

VITA BALODE-ANDRŪSA

Valdes locekle

Absolvējusi Stokholmas Ekonomikas augstskolu iegūstot maģistra grādu ekonomikā, specializējoties ekonomikas analīzē un kontrolē. Vēlāk studēja arī augstskolas doktorantūrā, iegūstot licencētu grādu grāmatvedībā un vadības ekonomikā.

Kopš 2009. gada V. Balode-Andrūsa strādāja Zviedrijas lidostu operatoru valsts akciju sabiedrībā "Swedavia AB", kur pēdējos sešus gadus strādāja uzņēmuma vadībā kā ekonomikas direktore uzņēmuma komercdarbības un nekustamo īpašumu attīstības segmentā, mazumtirdzniecības un lidostu reklāmas biznesa segmenta, kā arī autostāvvietu un mobilitātes biznesa segmenta vadītāja. Pirms tam sešu gadus strādāja "SAS Scandinavian Airlines", kur pabeidzot uzņēmuma vadības praktikantu programmu, bija austrumu tirgus kravas aviopārvadājumu maršrutu vadītāja.

Pilnvaru termiņš no 01.06.2020. līdz 31.05.2025. (5 gadi)

RINALDS PĻAVNIEKS

Valdes loceklis

R. Pļavnieks kopš 2020. gada bija SIA “GEFCO BALTIC” Baltijas jūras reģiona dzelzceļa, gaisa, jūras un lielgabarīta departamenta vadītājs, savukārt līdz tam - globālo klientu vadītājs “GEFCO” SA grupā tās galvenajā birojā Francijā.  Līdz 2016. gadam strādājis par biznesa attīstības vadītāju “GEFCO UNITED KINGDOM” LTD Apvienotajā karalistē, bet no 2012. līdz 2015. gadam - ieņēmis dažādus amatus arī SIA “GEFCO BALTIC”.

Pilnvaru termiņš: no 01.08.2021. līdz 31.07.2026. (5 gadi).

 

 


VALDES REGLAMENTS


Valdes locekļu atalgojums

Valdes locekļu atlīdzību nosaka saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma un Ministru kabineta 2020.gada 4.februāra noteikumu Nr.63 “Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu, kā arī valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru” prasībām.