Latest news

Izvēlne

Pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standarts

Dzelzceļš visā pasaulē tiek uzskatīts par vienu no videi un pasažieriem draudzīgākajiem sabiedriskā transporta veidiem, un pēc vairāk nekā 100 gadu darbības arī Latvijā dzelzceļš ieiet jaunā attīstības posmā. Dzelzceļa transportu Latvijā sāk izmantot arvien vairāk pasažieru, un ir sperti nozīmīgi soļi, lai arī dzelzceļš tiktu izmantots ne tikai īsāku vai garāku maršrutu mērošanai Latvijas teritorijā, bet arī starpvalstu pārbraucienos.

VAS “Latvijas dzelzceļš” prioritāte ir attīstīt maksimāli kvalitatīvu, ērtu un drošu infrastruktūru, kas ir pieejama un draudzīga gan kravu pārvadātājiem, gan visām pasažieru grupām. Tādējādi, lai nodrošinātu pasažieru vienotu, uz to vajadzībām un ērtībām balstītu pieredzi, izmantojot VAS “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūru,  ir izstrādāts “Pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standarts”.

Universālais dizains ir vides un visa veida infrastruktūras izveide ar mērķi nodrošināt tās vizuālo estētiku, drošību, intuitīvu, vienkāršu, ērtu un patīkamu izmantojamību, pieejamību un piekļūstamību visām sabiedrības grupām, kā arī tās maksimāli ērtu uzturēšanu.

VAS “Latvijas dzelzceļš” Pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standarts nosaka “Latvijas dzelzceļa” pārziņā esošo dzelzceļa staciju, pieturas vietu un pasažieru platformu vizuālo izskatu, to aprīkojumu un vides pieejamību.

Pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standarts tiek piemērots ar tā spēkā stāšanās brīdi, t.i. 2022.gada 25.aprīli, un tiek īstenots, modernizējot esošo vai izbūvējot jaunu pasažieru infrastruktūru.

Iepazīties ar Pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standartu var šeit:

VAS “Latvijas dzelzceļš” pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standarts