Latest news

Izvēlne

VAS "Latvijas dzelzceļš" piedāvā nomāt telpas staciju ēkās, dodot jaunu elpu savam biznesam

Daudzus gadu desmitus dzelzceļa stacijas kalpojušas ne tikai kā pasažieru uzņemšanas vai izkāpšanas vietas, bet tām bija arī būtiska sociālā loma iedzīvotāju dzīvē - tās kalpoja par satikšanās punktu. Stacijās kūsāja dzīvība un tika piedzīvotas gan smeldzošas šķiršanās, gan negaidītas tikšanās. Daudzu staciju ēku telpās savulaik nodrošināti sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, preses izdevumu tirdzniecība, pasta, telegrāfa, finanšu un citi pakalpojumi. Gadiem ejot, staciju sociālā loma mainījās, un tās lielākoties kļuva par vietu, kur iekāpt vai izkāpt no vilciena.

Veicinot uzņēmuma efektīvu darbību, kā arī visu LDz īpašumā esošo nekustamo īpašumu efektīvu izmantošanu, VAS "Latvijas dzelzceļš" piedāvā nomāt brīvās telpas staciju ēkās  uzņēmējdarbības attīstīšanai, dodot iespēju uzņēmējiem tajās veidot kafejnīcas, saldējumnīcas, svaigo sulu bārus vai dažādu sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas vietas.

Pēdējo gadu laikā pārvietošanās ar vilcienu Latvijā ir kļuvusi arvien populārāka - par to liecina ik gadu pieaugošais pa dzelzceļu pārvadāto pasažieru skaits. Stacijās un pieturas punktos palielinās cilvēku apgrozība, un tā ir iespēja gan attīstīt savu uzņēmējdarbību, gan pamazām atjaunot arī staciju sociālo lomu.

VAS "Latvijas dzelzceļš" patlaban piedāvā nomāt telpas Vaivaros, Slokā, Zasulaukā un Dzintaros, taču iznomājamo telpu stacijās  saraksts pakāpeniski tiks papildināts.

Aicinām uzņēmējus vai topošos uzņēmējus izmantot VAS "Latvijas dzelzceļš" piedāvājumu un kopīgi atjaunot stacijas kā satikšanās vietas!