Latest news

Izvēlne

SIA “LDZ CARGO” atvērusi filiāli Igaunijā

Turpinot komercdarbības attīstību Igaunijā, VAS “Latvijas dzelzceļš” meitas sabiedrība SIA “LDZ CARGO” šajā kaimiņvalstī ir atvērusi filiāli - SIA “LDZ CARGO” filiāle reģistrēta Igaunijas Republikas Uzņēmumu reģistrā š.g. 19. jūnijā.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Šis ir nozīmīgs un pat zināmā mērā vēsturisks notikums, jo LDz koncerns pirmo reizi pastāvēšanas laikā var tikt dēvēts par starptautisku uzņēmumu. SIA “LDZ CARGO” ar filiāles atvēršanu Igaunijā turpina īstenot mūsu stratēģisko kursu – mērķa tirgu diversifikāciju, palielinot dzelzceļa kravu apjomus un, attiecīgi, arī koncerna ieņēmumus. Jau pirmajos darbības mēnešos Igaunijā mēs redzam ieguldītā darba rezultātus – tiek piesaistīti jauni klienti, pārvadātas arvien dažādākas kravu grupas, un minētie fakti apliecina, ka Igaunijā LDz koncernam ir potenciāls iegūt noteiktu tirgus daļu.”

Kopš š.g. janvāra, kad SIA “LDZ CARGO” saņēma visas nepieciešamās atļaujas un uzsāka dzelzceļa kravu pārvadājumus Igaunijas teritorijā, uzņēmums vidēji mēnesī pārvadā 26 tūkstošus tonnu kravu, un kopumā gada pirmajos 5 mēnešos SIA “LDZ CARGO” Igaunijā  ir pārvadājis jau 132 tūkstošus tonnu kravu.

SIA “LDZ CARGO” valdes loceklis Mārtiņš Pevko: “Gada pirmajos piecos mēnešos esam aktīvi strādājuši, piesaistot arvien jaunus klientus Igaunijā un šobrīd veicam regulārus savu klientu kravu – pārtikas eļļas, negabarīta kravu, dažāda veida lauksaimniecības un celtniecības tehnikas, kā arī vieglā autotransporta un citu kravu veidu - pārvadājumus pa dzelzceļu Igaunijas teritorijā. Arī turpmāk plānojam audzēt kravu apjomus mūsu kaimiņvalstī, piedāvājot klientiem pārvadājumus jaunos virzienos un attīstot pakalpojumu klāstu.”

SIA “LDZ CARGO” filiālē Igaunijā pašlaik ir nodarbināti 4 strādājošie, kuri ir Igaunijas iedzīvotāji un kuru pienākumos ir kravu pieņemšana, kravu dokumentācijas noformēšana u.c. darbi. Savukārt par lokomotīvju vadītāju pieejamību SIA “LDZ CARGO” ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Igaunijas dzelzceļa pārvadātāju “GoRail”, ņemot vērā, ka  Igaunijas teritorijā lokomotīvju mašīnistiem ir jāpārvalda igauņu valoda. Filiāles darbības vadība, klientu piesaiste un administrācija galvenokārt tiek nodrošināta attālinātā un virtuālā vidē, pēc nepieciešamības organizējot klātienes tikšanās ar klientiem un sadarbības partneriem koplietošanas biroju telpās.