Latest news

Izvēlne

Par SIA “LDZ CARGO” valdes priekšsēdētāju iecelts Alģirds Miķelsons, par valdes locekli iecelta Olga Bondare

Ievērojot Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības, š.g. 7.februārī, SIA “LDZ CARGO” padome amatā ir iecēlusi nominācijas komisijas izvirzītos valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa  amatu kandidātus. Valdes priekšsēdētāja amatā uz pieciem gadiem ir iecelts Aļģirds Miķelsons, savukārt par SIA “LDZ CARGO” valdes locekli ir iecelta Olga Bondare. Abi jaunie SIA “LDZ CARGO” valdes locekļi amata pienākumus sāks pildīt š.g. 18.martā.

Valdes priekšsēdētāja amatā ieceltajam Aļģirdam Miķelsonam ir ilggadēja un starptautiska pieredze pārvadājumu uzņēmumu vadībā - no 2019.gada viņš pildījis izpilddirektora (CEO) pienākumus “MAU Technic LLC” Ukrainā, pirms tam bijis Ukrainas nacionālās aviokompānijas “Ukraine International Airlines” viceprezidents tehniskajos jautājumos (CTO). Augstu atbildību, efektivitāti un profesionalitāti prasošajā aviācijas nozarē A. Miķelsons ir ieņēmis amatus, kuri rada izšķirošu ietekmi uz uzņēmuma darbību, guvis ļoti vērtīgu pieredzi uzņēmumu stratēģiskajā attīstībā, procesu optimizācijā un efektivitātes veicināšanā, kā arī biznesa iespēju paplašināšanā un ieņēmumu palielināšanā. Aļģirds Miķelsons ir ieguvis bakalaura grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē, maģistra grādu Biznesa administrācijā Oksfordas Universitātē Anglijā, kā arī inženierzinātņu bakalaura grādu mašīnzinātnē RTU Aviācijas Institūtā.

Savukārt SIA “LDZ CARGO” valdes locekles amatā ar atbildību par finanšu jautājumiem ieceltā Olga Bondare līdz šim ieņēmusi finanšu direktores amatu SIA “Maxima Latvija”, pirms tam bijusi Baltijas un Skandināvijas finanšu direktore uzņēmumā SIA “Puratos Latvia”, kā arī reģiona finanšu un loģistikas direktore “BIC Deutschland GmbH” Vācijā. Papildus tiešajam profesionālajam darbam Olgai Bondarei ir arī lektores pieredze Rīgas Juridiskajā Augstkolā, pasniedzot uzņēmumu vērtēšanas un finanšu grāmatvedības kursus. O.Bondare ir ieguvusi maģistra grādu tiesībās un finansēs Rīgas Juridiskajā augstskolā. O.Bondares ilggadējā un starptautiskā pieredze finanšu stratēģiskās vadības, plānošanas un attīstības jautājumos būs būtisks pienesums SIA “LDZ CARGO” kompetencēm un “Latvijas dzelzceļš” koncernam kopumā.

Tādējādi no 2024.gada 18.marta SIA “LDZ CARGO” valde darbosies trīs valdes locekļu sastāvā, vēl bez A.Miķelsona un O.Bondares darbu valdē turpinās arī līdzšinējais valdes loceklis Mārtiņš Pevko.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Vēlamies izteikt pateicību par paveikto darbu SIA “LDZ CARGO” valdes priekšsēdētājai Svetlanai Bergai par augsti novērtēto un būtisko ieguldījumu gan SIA “LDZ CARGO”, gan pirms tam – SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” attīstībā!”.