Latest news

Izvēlne

LDz valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks piedalās Vācijas-Latvijas ostu dienās

Šonedēļ Vācijas ostas pilsētās Hamburgā un Lībekā norisinās Vācijas-Latvijas ostu dienas, un šī pasākuma ietvaros notiek dažāda formāta augsta līmeņa diskusijas, tikšanās un forumi, kuros piedalās arī VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs R.Pļavnieks Vācijas-Latvijas ostu dienās piedalās kopā ar Latvijas delegāciju Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieka Ulda Reimaņa vadībā. Delegācijā  plaši pārstāvēta ir visa Latvijas transporta un loģistikas nozare, un ostu dienas kā goda viesis atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Vācijas-Latvijas ostu dienu mērķis ir padziļināt sadarbību starp Vācijas un Latvijas ostām un veicināt abu valstu transporta un loģistika sektora dialogu, augsta līmeņa diskusijās pārrunājot turpmākās sadarbības iespējas, kā arī nodibinot vai atjaunojot biznesa kontaktus.

Vizītes laikā Hamburgā un Lībekā Latvijas delegācija iepazinās gan ar ostu sniegtajām iespējām, gan Vācijas iekšzemes kravu transporta praksi.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “LDz ir ievērojama loma tranzīta koridoru savienojumos ar lielākajām Latvijas ostām, un viens no mūsu svarīgākajiem mērķiem šobrīd ir piesaistīt arvien jaunas regulāras kravu plūsmas, īpaši aktīvi strādājot pie Eiropas ziemeļu – dienvidu dzelzceļa savienojumu potenciāla attīstības un izmantošanas. Jau pašlaik Latvijas un Vācijas ostas ir nozīmīgi sadarbības partneri, savukārt dzelzceļa transports var piedāvāt kravu nosūtītājiem  pievilcīgus risinājumus multimodāliem pārvadājumiem. Tādējādi šāda vispusēju savstarpējo saišu stiprināšana, diskusijās piedaloties gan dzelzceļa nozarei, gan ostām, valsts un biznesa sektoram, ir ļoti būtiska, lai visas ieinteresētās puses varētu izvērtēt un attīstīt potenciālās sadarbības iespējas nākotnē."

Hamburgas ostas mārketinga vadītājs Aksels Materns (Axel Mattern) uzsvēra, ka šī brīža apstākļos ciešai partnerībai ir vēl lielāka nozīme: “Tirdzniecība un kuģniecība ir saistījusi Hamburgu un Latviju jau kopš Hanzas laikmeta. Mūsdienu satricinājumu laikā līdz ar jauno ģeopolitisko realitāti mūsu kopīgo spēku apvienošana ir vēl svarīgāka, lai demonstrētu patiesu solidaritāti reģionālā un globālā līmenī.”

Kopumā trīs dienu garumā Vācijas pilsētās Hamburgā un Lībekā Latvijas delegāciju uzņem Hamburgas un Lībekas ostu vadība, tiek organizētas tikšanās arī ar vairāku Vācijā nozīmīgu ražošanas un pārstrādes uzņēmumu, dažādu transporta un loģistikas pakalpojumu nodrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem, vizītēs piedaloties arī Latvijas un Vācijas valsts iestāžu un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.