LDz kopā ar Baltkrievijas dzelzceļu izstrādās jaunu ekspresvilciena piedāvājumu operatīvai kravu apstrādei | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz kopā ar Baltkrievijas dzelzceļu izstrādās jaunu ekspresvilciena piedāvājumu operatīvai kravu apstrādei

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) un Baltkrievijas dzelzceļš 3.oktobrī vienojās par ciešāku sadarbību, klientiem piedāvājot ātrāku un izdevīgāku kravu transportēšanu starp Rīgu un Minsku, kā arī vienojās izstrādāt jaunu piedāvājumu – kravas ekspreša vilcienu “Minska -Rīga”. To paredz šodien Minskā parakstītais sadarbības memorands starp LDz un Baltkrievijas dzelzceļu.

Abu uzņēmumu vadītāju parakstītais memorands paredz līdz šī gada beigām īstenot ekspreša vilciena “Rīga-Minska” pilotprojektu. Ņemot vērā klientu interesi par operatīvu kravu apriti starp Latvijas un Baltkrievijas galvaspilsētām, dzelzceļa uzņēmumi plāno piedāvāt ekspresvilcienu, kas pēc klienta pieprasījuma tiktu 28 stundu laikā nosūtīts no Minskas uz Rīgu vai pretējā virzienā.

LDz prezidents E.Bērziņš: “Mēs strādājam, lai nodrošinātu ikviena klienta pieprasījumu nogādāt kravu, tomēr ilgtermiņa mērķis ir nodrošināt regulāru kravu plūsmu visos būtiskākajos maršrutos. Līdz ar to jaunas, operatīvi organizējamas pārvadājumu plūsmas izveide savienojumā ar Baltkrievijas galvaspilsētu nodrošinās iespēju klientu pieprasījumus apstrādāt ātrāk un operatīvāk. Ņemot vērā Baltkrievijas pieaugošo lomu kontekstā ar Minskas tuvumā topošo Baltkrievijas-Ķīnas kopprojektu “Lielais akmens”, šāda piedāvājuma izveide ļaus efektīvi apstrādāt no šī jaunā loģistikas mezgla nākošās kravas.”

Parakstītais memorands ir nākamais solis LDz pozīciju nostiprināšanai Baltkrievijas tranzīta un loģistikas tirgū - šī gada sākumā Minskā tika atklāta LDz pārstāvniecība Baltkrievijā, kuras uzdevums ir veicināt biznesa attiecību attīstīšanu ar Baltkrievijas uzņēmumiem un organizācijām, apkopot nepieciešamo informāciju par LDz interesējošiem segmentiem Baltkrievijas tirgū un veicināt kravu piesaisti Latvijas tranzīta nozarei.

Memorands parakstīts šonedēļ Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošās Baltkrievijas Transporta nedēļas ietvaros. Vienlaikus LDz un tā meitas uzņēmumi piedalās arī starptautiskā nozares izstādē, bet LDz prezidents E.Bērziņš, prezentējot LDz kā uzticamu pakalpojumu sniedzēju dzelzceļa kravu pārvadājumos starp Āziju un Eiropu, piedalās starptautiskajā konferencē "Baltkrievijas transporta un loģistikas sistēmas savienošana ar Zīda ceļu".

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.