Koncerna “Latvijas dzelzceļš” uzņēmumi piedalās starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē "Translogistica Kazakhstan 2021" | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Koncerna “Latvijas dzelzceļš” uzņēmumi piedalās starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē "Translogistica Kazakhstan 2021"

No 13. līdz 15.oktobrim Almatā, Kazahstānā norisinās starptautiskā transporta un loģistikas izstāde "Translogistica Kazakhstan 2021", kur Latvijas tranzīta nozares lielākie uzņēmumi jau tradicionāli piedalās ar vienoto zīmolu – “VIA LATVIA”.

Koncernu “Latvijas dzelzceļš” šajā izstādē pārstāv VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, kurš piedalījās Latvijas – Kazahstānas Transporta darba grupas sēdē. Tās laikā abu valstu transporta nozares pārstāvji pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus, apsprieda nepieciešamo rīcību sadarbības potenciāla maksimālai izmantošanai, kā arī diskutēja par jaunu maršrutu izveidi un attīstību. Izstādes ietvaros notika virkne citu uz biznesa iespēju paplašināšanu vērstu tikšanos – ar Lietuvas, Igaunijas, Kazahstānas, Uzbekistānas dzelzceļu pārstāvjiem un loģistikas kompānijām.

Starptautiskās transporta un loģistikas izstādes ietvaros notika arī transporta un loģistikas forums, kurā piedalījās SIA “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētāja Jūlija Vasiļkova, kopā ar citu valstu kolēģiem apspriežot nozares potenciālu, sadarbības iespējas un sarežģījumus, kas kopīgiem spēkiem būtu jāpārvar. Tāpat J. Vasiļkova informēja foruma dalībniekus par Latvijas tranzīta koridora priekšrocībām un diskutēja par potenciālo Ķīnas kravu plūsmu caur Kazahstānu un Latviju uz Eiropu un atpakaļ.

Izstādes dalībnieki izrādīja lielu interesi par sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem un Latvijas vienoto stendu “VIA LATVIA”,  kuru izstādes laikā apmeklēja arī Kazahstānas industrijas un infrastruktūras attīstības ministrs Beibuts Atamkulovs.