Latest news

Izvēlne

“Latvijas dzelzceļš” Lielajā talkā par godu uzņēmuma simtgadei stādīs ozolus un liepas

Par godu savai 100 gadu jubilejai, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbinieki un viņu ģimenes locekļi Lielās talkas dienā, 27.aprīlī, Daugavpils novadā stādīs liepas un ozolus.

Dzelzceļa teritorijas sakopšanas un apzaļumošanas tradīcijas ir senas, sāktas jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Atzīmējot uzņēmuma simtgadi, apzaļumošanas un apkārtējās vides tradīcijas tiek turpinātas ar jaunu vērienu  - Latvijas dzelzceļa un satiksmes nozares arodbiedrības sporta un atpūtas bāzē “Virogna”, Daugavpils novadā, stādot 100 jaunus ozolus un liepas teritorijas Saules dārzā.

“Godinot gadu desmitiem senas dzelzceļnieku tradīcijas, arī šogad turpināsim veidot zaļāku vidi sev apkārt. LDz šogad ir nozīmīgs notikums – uzņēmuma 100 gadu jubileja, tāpēc domājot par nākamajām paaudzēm, vēlamies dot savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu vēl zaļāka – stādot ozolus un liepas, kas ir spēka, ilga mūža un latviskuma simbols. Lai gan dzelzceļš saistās ar vīrišķīgu profesiju, mēs esam viens no uzņēmumiem Eiropā, kur ir liels sieviešu īpatsvars - 35%, tāpēc talkā stādīsim 35 liepas un 65 ozolus, kas simbolizēs mūsu stipros vīriešus un ne mazāk stiprās sievietes,” pauž LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad uzņēmums neaizmirst par senioriem – bijušajiem dzelzceļniekiem, kuriem esošie darbinieki talkas dienā palīdzēs ar dažādiem dārza un mājas uzkopšanas darbiem.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.