Latest news

Izvēlne

Zināmi laureāti dzelzceļa nozares jauno profesionāļu meistarības konkursos

No 27. līdz 28. aprīlim Daugavpils tehnikumā un VAS “Latvijas dzelzceļš” objektos notika nozares jauno profesionāļu meistarības konkursi “Dzelzceļa transports” un “Dzelzceļa pakalpojumi”. Abos konkursos pirmās vietas ieguva Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi.

Konkursā “Dzelzceļa transports” pirmo vietu izcīnīja Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Intars Lauris Kokorēvičs un Ričards Dargevičus, otro vietu izcīnīja Daugavpils tehnikuma audzēkņi Maksims Romanovs un Ingars Lipšāns, trešo vietu Daugavpils tehnikuma jaunie speciālisti Andžejs Kuhaļskis un Dmitrijs Ivčenko, savukārt ceturtajā vietā ierindojās Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Viesturs Lielkāja un Rūdolfs Broks.

Līdztekus konkursā “Dzelzceļa pakalpojumi” uzvarētāju titulu ieguva Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Jūlija Zašibajeva un Kārlis Krišjānis Kupčs, otro vietu ieguva Rīgas Valsts tehnikuma jaunie speciālisti Valerija Lobko un Romāns Trifonovs, bet trešo un ceturto vietu izcīnīja Daugavpils tehnikuma audzēkņi Aleksandrs Šinkarenko un Oskars Alehno, un Artjoms Mironovičs un Artjoms Ņikiforovs.

Pirmās vietas ieguvēja konkursā “Dzelzceļa pakalpojumi” Jūlija Zašibajeva stāsta: “Dažbrīd bija vieglāki, dažbrīd grūtāki uzdevumi, taču mūsu komanda konkursam bija gatava. Grūtākais šķita darbs ar staciju – kā pareizi izpildīt vilciena nosūtīšanu, lai nerastos satiksmes negadījumi. Konkurss noteikti sniedza ļoti labu pieredzi, kā arī iepriecināja žūrijas patīkamā un profesionālā attieksme un komunikācija.”

“Jaunieši bija gatavi pierādīt sevi, ar teoriju viņi tika galā labi, taču varēja novērot, ka trūkst praktiskas darba pieredzes. Diemžēl šobrīd Latvijā nav daudz uzņēmumu, kuri aicinātu dzelzceļa nozares speciālistus praksē, tāpēc mēs, “Latvijas dzelzceļš”, cenšamies nodrošināt prakses iespējas, cik vien iespējams,” stāsta konkursa “Dzelzceļa transports” žūrijas priekšsēdētājs un SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" valdes padomnieks stratēģiskos jautājumos Sergejs Karpačovs.

Konkursu darba uzdevumus sagatavoja nozares eksperti no VAS “Latvijas dzelzceļš” un SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, lai noskaidrotu labākā jaunā speciālista titulu, veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Nozares konkursi notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.