Zemes stundā izslēgs Rīgas un Jelgavas dzelzceļa tilta apgaismojumu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Zemes stundā izslēgs Rīgas un Jelgavas dzelzceļa tilta apgaismojumu

Piektdiena, 18 Marts, 2016

“Latvijas dzelzceļš” (LDz) arī  šogad atsaucās Pasaules dabas fonda aicinājumam un “Zemes stundā” 19.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 izslēgs Rīgas un Jelgavas dzelzceļa tiltu dekoratīvo apgaismojumu.

Aicinām ikvienu interesentu klātienē vērot šo notikumu, kā arī fiksēt to video formātā. Līdz 22.martam gaidīsim aculiecinieku video uz e-pastu pr@ldz.lv. Labāko kopplānu video autori saņems balvas, savukārt, viņu radītie darbi  tiks publicēti LDz sociālo mediju kontos. Atgādinām, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, tāpēc aicinām ievērot drošības noteikumus!

“Dzelzceļš ir videi draudzīgākais transporta veids – jau tagad ar vienu lokomotīvi var aizvest tikpat daudz kravas, cik ar 150 kravas automašīnām. Mūsu mērķis ir padarīt dzelzceļu videi vēl draudzīgāku, tāpēc tuvākajā laikā īstenosim ļoti nozīmīgus attīstības projektus, tostarp, plānojam dzelzceļa tīkla elektrifikāciju. Taču jau pašlaik kopā ar daudziem citiem uzņēmumiem un pašvaldībām varam apliecināt sabiedrībai un pasaulei, ka mums rūp mūsu kopējā vide un, ka darām visu iespējamo, lai to pasargātu,” par dalību akcijā pastāstīja LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vides ilgtspējai un aicināt padomāt par katra cilvēka ikdienas rīcību tās saglabāšanai un uzlabošanai. Ar šo simbolisko soli LDz solidarizējas ar 60 Latvijas pašvaldībām, kā arī daudzām pasaules pilsētām un organizācijām, lai paustu atbalstu klimata pārmaiņu problēmu risināšanā.

Sekot Zemes stundas jaunumiem var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31