Latest news

Izvēlne

YouTubere Santa Buša skolēniem skaidro, cik svarīgi ir izprast pasauli mums apkārt

Šonedēļ Elejas vidusskolā tika aizvadītas šīs gada noslēdzošās “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas, kuru laikā Youtubere un digitālā satura veidotāja Santa Buša pastāstīja par bioloģijas nozīmi ikdienā - cik svarīgi izprast pasauli, lai mēs spētu dzīvot zaļi, domāt ilgtermiņā un saglabātu dabas resursus.

Vairāku mēnešu laikā esam viesojušies visos Latvijas reģionos, piecās dažādās skolās un 26.novembrī viesojāmies Zemgalē, Elejas vidusskolā. “KonkuretSPĒJĪGS” sarunu laikā Elejas vidusskolas skolēnus ar projektu iepazīstināja tā veidotāji – LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa un nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule.

Pasākumā viesojās arī Youtubere un digitālā satura veidotāja Santa Buša, kura pastāstīja, cik nozīmīgas ir zināšanas bioloģijā, lai izprastu pasauli, kurā dzīvojam: “Pēdējā laikā es aizvien aktīvāk interesējos par atkritumu šķirošanu un zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu, kurš palīdz samazināt atkritumu daudzumu un to ietekmi uz apkārtējo vidi. Turklāt pēdējā laikā ir īpaši aktivizējušās diskusijas arī par plastmasas iepakojumu un produktu ierobežošanu, jo biologi zivīs, putnos un citos organismos ir atraduši sīkas plastmasas daļiņas, kuru dēļ tie iet bojā. Kā alternatīva plastmasai tiek izstrādāti iepakojumi, kas dabiski sadalās, un lai to izdarītu veiksmīgi, ir jāveic pētījumi par dažādiem organismiem – baktērijām, vienšūņiem un citiem, kuri sadala šos materiālus. Lai veiktu šādus pētījumus, ir nepieciešamas bioloģijas zināšanas. Jūs varētu jautāt, kāpēc jums ir nepieciešamas šīs zināšanas? Ja mēs gribam, lai mūsu bērni un mazbērni redz planētu tādu, kādu to redzam mēs, mums ir jāsāk domāt par to, kā to saglābt, tāpēc ir svarīgi interesēties un saprast to, kas notiek apkārt. Neesi vienaldzīgs, pret sevi un dabu, un neesi vienaldzīgs pret STEM priekšmetu apgūšanu! ”

Pasākuma noslēgumā STEaMup laboratorijā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos eksperimentos, kā arī vērot eksperimentu demonstrējumus fiziķa Arvīda Viestura Vimbas izpildījumā.

LDz sadarbībā ar nodibinājumu „Iespējamā misija” šī gada pavasarī prezentēja projektu „Latvijas Dzinējspēks”, kura ietvaros radīta mājas lapa – www.steamup.lv, kas ir kā palīgs skolēniem, kā arī viņu vecākiem un skolotājiem eksakto mācību priekšmetu un dabas zinību apgūšanā.

Projekts izstrādāts, lai veicinātu skolēnu izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) plašo pielietojamību un lai iedvesmotu un motivētu apgūt šos priekšmetus. Projekta ietvaros skolēni, vecāki un skolotāji no jauna tiek iepazīstināti ar eksaktajiem priekšmetiem, atklājot, ka STEM apgūšana neaprobežojas tikai ar ierastajām skolas mācību grāmatām, līdz ar to padarot mācīšanos daudzpusīgāku.