Latest news

Izvēlne

Vizītē Baltkrievijā pārrunā sadarbības attīstību

Februāra sākumā “Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš Latvijas premjerministra Māra Kučinska vizītes ietvaros viesojās Baltkrievijā, kur tikās ar Baltkrievijas premjerministru Andreju Kobjakovu, transporta ministru Anatoliju Sivaku, kā arī dzelzceļa vadītāju Vladimiru Morozovu, lai pārrunātu sadarbības iespējas un Latvijas transporta koridora attīstību.

Pārvadāto kravu apjoms starp Latviju un Baltkrieviju dzelzceļa savienojumā Indra-Bigosava pagājušajā gadā palielinājās par 13,9% un bija 7,7 miljoni tonnu salīdzinot ar 2016.gadu. Dzelzceļu vadītāji vienojās turpināt darbu pie kravu piesaistes pārvadājumos starp Baltkrieviju un Latviju gan jaunā kravas eksprešvilciena Minska-Rīga-Minska, gan esošā vilciena “Zubr” ievaros. “Būtiski, ka šajās tikšanās kopīgi apzinājām iespējas palielināt pārvadāto kravu apjomu starp mūsu valstīm, un Baltkrievija ir ļoti ieinteresēta sadarbībā. To mums apliecināja ne tikai dzelzceļa vadītājs, bet arī Baltkrievijas valdība,” norādīja Edvīns Bērziņš.

Tiekoties pārrunāts arī Latvijai tik nozīmīgais dzelzceļa elektrifikācijas projekts, kuram Baltkrievijas puse pauda būtisku atbalstu. Baltkrievijas valdība plāno izskatīt iespēju uzsākt dzelzceļa elektrifikāciju līdz Latvijas robežai. Baltkrievija izvērtēs arī Astravjecā plānotās atomelektrostacijas būvniecības ietekmi uz šo projektu.

Līdz ar notiekošo Latvijas amatpersonu un LDz prezidenta vizīti Minskā 5.februārī no Šķirotavas stacijas kustību uzsāka pirmais kravas ekspresis maršrutā Minska-Rīga-Minska, kurš pārsniedza cerēto rezultātu – plānoto 28 stundu vietā Minsku sasniedza tikai nedaudz vairāk nekā 20 stundās. Abas puses šobrīd strādā pie procesa pilnveidošanas, ir noslēgušas vienošanos par ekspreša kursēšanas kārtību. Gan Latvijā, gan Baltkrievijā šobrīd uzsākta kravu īpašnieku, tostarp lielāko ražotāju pieprasījuma izpēte un ieinteresētība šī maršruta attīstīšanā.

“Transporta un loģistikas jomā milzīga loma ir paredzamībai un precizitātei. Šāda ekspresvilciena izveide starp Latvijas un Baltkrievijas galvaspilsētām nodrošina, ka kravu īpašnieki, kuri vēlas izmantot šo savienojumu, nākotnē varēs rēķināties ar noteiktu laiku un pietiekamas intereses gadījumā – arī skaidri zināmu grafiku kravu pārvadājumu organizēšanā. Ikviens šāds pakalpojums rada pievienoto vērtību un sekmē mūsu transporta koridora pieprasījumu,” uzsver LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem