Latest news

Izvēlne

VAS „Latvijas dzelzceļš” lielākais korporatīvās pārvaldības koeficienta pieaugums starp valsts kapitālsabiedrībām

Šomēnes „Prudentia” un „Nasdaq Riga” publiskotajā pētījumā Top101.lv tika noskaidroti ne tikai Latvijas vērtīgākie uzņēmumi, bet arī apzināta korporatīvās pārvaldības kvalitāte. Šogad starp valsts kapitālsabiedrībām VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) korporatīvās pārvaldības indeksa kāpums ir bijis vislielākais – tas audzis par 20 punktiem un sasniedzis 69 punktu atzīmi.

Valsts kapitālsabiedrību kopvērtējumā pēc iegūtā kvalitatīvas pārvaldes indeksa, LDz ierindojas 3. vietā, piekāpjoties VAS „Latvenergo” (90 punkti) un VAS „Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum” (81 punkts).

„Mūsdienās ikviena uzņēmuma vērtību veido ne tikai šodienas biznesa vērtība, bet arī biznesa ilgtspēja, kas ietver ne tikai pagātnes rezultātus un tagadnes situāciju, bet, galvenokārt, nākotnes perspektīvas. To objektīvi novērtēt ir visgrūtāk, un viens no veidiem, kā to var darīt, ir vērtēt uzņēmuma pārvaldības kvalitāti,” atzīst NASDAQ OMX Riga, AS valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

D. Auziņa-Melalksne LDz augsto koeficienta pieaugumu skaidro ar uzņēmuma iniciatīvu publiskajā telpā uzrādīt informāciju par saviem finanšu rādītājiem. „Papildu tam uzņēmums ir palielinājis pieejamās informācijas apjomu savā interneta mājas lapā, kas arī paaugstināja kopējo rezultātu,” pamato NASDAQ OMX Riga pārstāve.

„Korporatīvās pārvaldības indeksa kāpums apliecina, ka LDz ir mūsdienīgs un uz attīstību vērsts uzņēmums, kas savā darbībā ievēro caurskatāmības principus. Esam gandarīti par sasniegto rezultātu un nākotnē strādāsim, lai sabiedrība būtu vēl vairāk informēta par uzņēmuma darbību un sasniegtajiem rezultātiem,” pauž VAS „Latvijas dzelzceļš” viceprezidents finanšu jautājumos Aivars Strakšas.

Pētījuma ietvaros tika novērtēta vairāk nekā 600 dažādu Latvijas uzņēmumu, tostarp valsts kapitālsabiedrību, pārvaldības kvalitāte par pamatu ņemot publiski pieejamo informāciju par uzņēmumu pārvaldību un atklātību pret sabiedrību.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31