VAS “Latvijas dzelzceļš”, parādot ikdienas pielietojumu zināšanām, aicina skolēnus mācīties fiziku | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

VAS “Latvijas dzelzceļš”, parādot ikdienas pielietojumu zināšanām, aicina skolēnus mācīties fiziku

Sākot kārtējo “Iespējamās misijas” jauno skolotāju iesaukumu, vienlaikus ir uzsākta arī akcija “Iedvesmo Latviju mācīties!”. Tās laikā nodibinājuma atbalstītāji un domubiedri dodas uz skolām, lai vadītu mācību stundas, dalītos personiskajā pieredzē un uzskatāmi parādītu mācību priekšmeta sasaisti ar viņu profesiju. Uz Jelgavas ģimnāziju devās arī koncerna “Latvijas dzelzceļš” darbinieks Artūrs Bite.

“Reti kur tik uzskatāmi var redzēt fizikas teorijas praktisko pielietojumu, kā tas ir transporta un loģistikas nozarē. Tomēr skolas stundās, darbojoties tikai ar fizikas formulām un sausiem aprēķiniem, šo saikni redzēt ir diezgan grūti. Savukārt paši skolēni atzīst, ka tieši iespējas pielietot zināšanas dzīvē ir tas, kas ieinteresē eksakto priekšmetu padziļinātākā apguvē,” stāsta VAS  "Latvijas dzelzceļš" prezidents Edvīns Bērziņš. “Esam viens no uzņēmumiem, kam darbinieki ar eksaktajām zināšanām ir un būs vitāli svarīgi, tādēļ arī mūsu speciālisti vēlas iepazīstināt skolēnus ar mācību stundās apgūstamās vielas praktisko un reālo pielietojumu dzīvē,” papildina E. Bērziņš.

Par to, ka fizika nav tikai formulas un teorija, bet gan reālas situācijas dzīvē, pirmdien, 25. februārī varēja pārliecināties Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēni. Viņiem, piedaloties Artūra Bites vadītajā mācību stundā, bija iespēja uzzināt, kādi fizikas likumi darbojas uz dzelzceļa. A.Bite nozarē strādā jau daudzus gadus un šīs nozares ciešo saistību ar fizikas likumiem ir apguvis teju eksperta līmenī. Skolēni mācību stundā viktorīnas veidā varēja noskaidrot, cik garš ir kravas un cik - pasažieru vilciena bremzēšanas ceļš, kāds ir kravas vilciena un vienas divsekciju lokomotīves svars un kāda enerģija tiek izmantota dažāda tipa lokomotīvēs.

"Nekas nav par tālu, un ceru, ka ar daļu no jums tiksimies arī mūsu uzņēmumā kā jūsu nākamajā darba vietā," noslēdzot nodarbību, jauniešiem novēlēja A. Bite.

"Iedvesmo Latviju mācīties!" ir viens no “Iespējamās misijas” projektiem, un tā mērķis ir veicināt eksakto zinātņu apguvi, parādot zināšanu un prasmju pielietojumu profesionālajā dzīvē. Vienlaikus ar akciju līdz 11. martam turpinās pieteikšanās "Iespējamās misijas" izglītības programmai, kurā aicināti iesaistīties zinoši un mērķtiecīgi jaunie profesionāļi eksakto priekšmetu un valodu jomās, augstskolu absolventi un pēdējā kursa studenti, kuri vēlas attīstīt savas līderības prasmes un iedvesmot skolēnus mācīties. Pieteikties pašiem un ieteikt labus kandidātus var vietnē piesakies.iespejamamisija.lv.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31