Latest news

Izvēlne

VAS “Latvijas dzelzceļš” Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu.

Edvīns Bērziņš, LDz prezidents: “Šī gada laikā esam apzinājuši visas gājēju pārejas Latvijas teritorijā ar mērķi izvērtēt, kurās būtu nepieciešams veikt pasākumus drošības uzlabošanai. Viens risinājums nederēs visām pārejām, tāpēc meklējam labāko veidu katrai konkrētajai vietai. Tuvāko mēnešu laikā izvērtēsim, vai Siguldā izmantotais risinājums ir efektīvs, kā arī turpināsim darbu pie drošības risinājumu uzlabošanas citviet Latvijā.”

LDz, SKDS un Latvijas Universitātes profesora Ivara Austera veiktajā pētījumā noskaidrots, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (80%) vismaz reizi mēnesī šķērso dzelzceļu, un piektdaļa no tiem dzelzceļa tuvumā riskē ar savu dzīvību. No aptaujātajiem satraucoši daudzi atzīst, ka mēdz šķērsot dzelzceļu, kad ir slēgta pārbrauktuve (23%), tikpat daudzi to dara neatļautās vietās, 19% šķērso sliežu ceļu pie neregulētās pārbrauktuves, kad tuvojas vilciens, un 16 %, šķērsojot dzelzceļu, runā pa telefonu.

Jaunais risinājums ir eksperimentāls, domāts gājēju drošības palielināsānai. Pielietojot līdzīgu risinājumu kā regulētu ielu vai ceļu krustojumu gadījumā, pieļaujams, ka gājējiem tas būs ierastāks un tāpēc arī efektīvāks risinājums drošības uzlabošanai.

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics par jaunizveidoto luksoforu Siguldā: “Mēs esam gandarīti par LDz veikto investīciju gājēju drošībai, uzklausot un sadarbojoties ar pašvaldību. Šāda, ar papildu luksoforu izveidota gājēju pāreja, ir sen gaidīta un īpaši svarīga mūsu vismazākajiem gājējiem un visai sabiedrībai kopumā. Paldies “Latvijas dzelzceļam”!”

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31