Latest news

Izvēlne

VAS “Latvijas dzelzceļš” atgādina: Nedzirdēt un neredzēt dzelzceļa tuvumā nozīmē nedzīvot!

Iestājoties gada tumšajam laikam, VAS “Latvijas dzelzceļš” drošības kampaņā ar vadmotīvu “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!” aicina ikvienu sabiedrības locekli būt īpaši uzmanīgam dzelzceļa sliežu tuvumā un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, lai izvairītos no nelaimes. Rudenīgi laikapstākļi – tumsa un lietus, tumšs apģērbs, šalles un cepures, kā arī ikdienas steiga mēdz traucēt saglabāt modrību un piesardzību.

VAS “Latvijas dzelzceļš” pievērš gājēju, velobraucēju un autobraucēju uzmanību tam, ka tumsa un nokrišņi apgrūtina redzamību un dzirdamību. Tas, savukārt, ietekmē spēju adekvāti uztvert ceļu satiksmē notiekošo, savlaicīgi pamanīt riska situācijas, kas neuzmanīgas rīcības rezultātā var apdraudēt ne vien veselību, bet arī dzīvību. Nelabvēlīgie laika apstākļi nereti ir arī stimuls gājējiem šķērsot dzelzceļa sliedes tam neparedzētās vietās, tādējādi pārkāpjot noteikumus un riskējot ar savu dzīvību.

Šī gada pirmajos 9 mēnešos dzelzceļa infrastruktūras tuvumā ir notikuši 13 negadījumi, un 7 gadījumos ir izdzisušas cilvēku dzīvības. Pārdroša rīcība, noteikumu pārkāpšana un neuzmanība dzelzceļa sliežu tuvumā –  tie ir iemesli, kas visbiežāk izraisa nelaimes gadījumus.

“Rudens drošības kampaņas video klipā centāmies ar skaudru uzrunu atmodināt cilvēku apziņu, cik nopietnas sekas ir vienam nevērīgam mirklim dzelzceļa tuvumā. Ikdienā mēs katrs satraucamies par ļoti daudzām un dažādām situācijām un jautājumiem, kas mums jārisina, bet pavisam vienkārša lieta – sadzirdēt un saredzēt apkārt notiekošo, ir pamats, lai pasargātu vissvarīgāko – savu un apkārtējo dzīvību,” uzsver Dainis Zvaners, “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors.

Drošības kampaņā ”Latvijas dzelzceļš” ar video klipu, audio ierakstu un citiem informatīvajiem materiāliem visā Latvijā aicinās iedzīvotājus uzmanīties un nepakļūt zem vilciena jeb nekļūt par vilciena pārbrauktuvi. Rudens kampaņas vēstneši – Kristīne Garklāva, Lauris Zalāns, Ieva Cipruse, kā arī TV raidījuma “Mēs ar brāli kolosāli” vadītāji Ieva un Emīls – sociālajos medijos aktualizēs drošības jautājumus, kā arī aicinās piedalīties konkursā ar iespēju laimēt unikālās kampaņas sejas aizsargmaskas.

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, tādējādi pasargājot savu veselību un dzīvību, VAS “Latvijas dzelzceļš” jau vasarā izveidoja 100 tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu – “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē!”. Atgādinājumi apstāties pirms dzelzceļa tika izvietoti kopumā 25 pašvaldību teritorijās: Rīgas,  Ogres,  Skrīveru,  Aizkraukles,  Kokneses,  Siguldas,  Līgatnes,  Cēsu,  Valmieras,  Carnikavas,  Saulkrastu,  Pļaviņu,  Jēkabpils,  Līvānu,  Daugavpils,  Rēzeknes,  Tukuma,  Dobeles,  Liepājas,  Jelgavas,  Jūrmalas,  Babītes,  Mārupes, Olaines un  Ozolnieku novada pašvaldībās.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai, lai samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem.

Vairāk informācijas par kampaņu un drošību dzelzceļa tuvumā: www.dzirdiredzidzivo.lv