Vairāk nekā 2200 bērni un jaunieši iesnieguši savus mākslas darbus LDz konkursā “Uzzīmē vilcienu” | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Vairāk nekā 2200 bērni un jaunieši iesnieguši savus mākslas darbus LDz konkursā “Uzzīmē vilcienu”

Noslēdzoties VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) konkursam “Uzzīmē vilcienu”, kurā ikviens bērns un jaunietis tika aicināts radoši izpausties, savos zīmējumos attēlojot vilcienus vai lokomotīves, tika saņemti vairāk nekā 2200 mākslas darbi no visas Latvijas, kas tapuši gan individuāli darbojoties, gan arī skolās un bērnudārzos. Pēc rūpīga LDz žūrijas vērtējuma, konkursā uzvarējušie mākslas darbi, kuru autori ir – Vjaters Ričards Tomass​ (Rīga), Viktorija Umbraško (Rīga), Henrijs Lapiņš (Gulbene), Gustavs Zlamets, Daniels Grobiņš (Viesīte) un Timurs Kupļonikovs (Rēzekne), tiks iedzīvināti LDz animācijas filmā.  Tikmēr jaunie mākslinieki varēs ieskatīties tās tapšanas aizkulisēs un saņems pārsteiguma balvas no LDz.

 

 

Vjaters Ričards Tomass, Rīga

Viktorija Umbraško, Rīga

Henrijs Lapiņš, Gulbene

Gustavs Zlamets

Daniels Grobiņš, Viesīte

Timurs Kupļonikovs, Rēzekne

 

LDz apsveic uzvarētājus, kā arī no sirds pateicas visiem bērniem un jauniešiem par radošumu, atsaucību, radītajiem mākslas darbiem un iespēju ieskatīties šajā fantāziju pasaulē. Mākslas darbos ir attēloti fantastiskākie sapņu vilcieni – krāsaini, grafiski, lidojoši, biedējoši, iepriecinoši, ziedoši, patriotiski – katra pasažiera gaumei piemēroti! 

Tāpat LDz aicina ikvienu doties aizraujošā krāšņo un iedvesmojošo darbu apskates ceļojumā mājaslapā www.dzirdiredzidzivo.lv un pārliecināties, ka iztēlei nav robežu: www.dzirdiredzidzivo.lv/zimejumu-konkurss-virtuala-izstade

Konkursa žūrija izvēlējās sešus jauno mākslinieku darbus, kurus animatori pilnīgi vai daļēji iedzīvinās topošajā animācijas filmā. LDz ar konkursa uzvarētājiem sazināsies personīgi, lai vienotos par dalību animācijas filmas tapšanas aizkulisēs un pārsteigumu balvām no LDz.

LDz apkopotā statistika liecina, ka vairums nelaimes gadījumu uz dzelzceļa notiek pārgalvības vai neuzmanības dēļ. Viedierīču lietošana, mūzikas klausīšanās austiņās, neapdomīga elektroskrejriteņu izmantošana ir vien dažas no bērniem un jauniešiem tik iecienītām nodarbēm, kas var būt bīstamas. Tās, atrodoties dzelzceļa tuvumā, diemžēl ievērojami apgrūtina uztveri, iespējamo risku novērtēšanu un mēdz būt par iemeslu tam, kāpēc notiek negadījumi. Tieši tādēļ, lai atkal un atkal pievērstu bērnu un jauniešu uzmanību šiem riskiem, kā arī ņemot vērā jauno mākslinieku lielo atsaucību un iedvesmojošos darbus, LDz jau drīzumā izsludinās konkursa otro kārtu, kurā aicinās bērnus un jauniešus uzzīmēt “nāvējošos palīgus” – tālruni, austiņas un skrejriteni.

LDz aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai mājas lapā www.dzirdiredzidzivo.lv un sociālajos tīklos.