Vairāk nekā 270 ierakstos brīdina par drošību dzelzceļa tuvumā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Vairāk nekā 270 ierakstos brīdina par drošību dzelzceļa tuvumā

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) drošības kampaņas "Atmet telefonu un dzīvo!" ietvaros īpaši izveidotajā mājaslapā "www.atmettelefonu.lv" 18 dienu laikā ir ievietoti 274 brīdinājuma teksti par drošu rīcību dzelzceļa sliežu tuvumā.  Šādā veidā ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja radīt turpmāko kampaņas reklāmas saukli, ar kura starpniecību LDz uzrunās iedzīvotājus, aicinot būt uzmanīgiem – jo īpaši lietojot mobilās tehnoloģijas dzelzceļa tuvumā. Pieci iedzīvotāju radītie un lapas sekotāju visvairāk atbalstītie brīdinājuma teksti tiks ierakstīti un atskaņoti radiostacijās visā Latvijā.

Nolūkā samazināt negadījumu skaitu uz sliedēm un pievērst sabiedrības uzmanību drošai dzelzceļa sliežu šķērsošanai un rīcībai to tuvumā, īpaši akcentējot mobilo viedierīču lietošanas bīstamību dzelzceļa šķērsošanas laikā, kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs no 5. līdz 22.septembrim varēja pievienot savu drošības aicinājumu interneta vietnē www.atmettelefonu.lv. Kopumā lapā tika ievietoti 274 brīdinājuma teksti, par kuriem reģistrēti 2857 balsojumi, no tiem turpat puse jeb 1394 balsojumi tikuši pieciem visvairāk atbalstītajiem brīdinājuma tekstiem.

Visvairāk balsu saņēma Martas Dances brīdinājums – par to nobalsots 447 reizes. Reiņa Barona brīdinājuma teksts ar 291 balsi ierindojies otrajā vietā, bet trešajā vietā ar 248 balsīm ir Kalvja Grāvera brīdinājums.  Ar 216 balsīm ceturto vietu balsojumā ieguvis Deniss Ant, bet Krista Renča radītais teksts saņēmis 192 balsis, ierindojoties piektajā vietā.  Papildus ierakstīts tiks arī Zandas Krasovskas brīdinājums, kas saņēmis 148 balsis.

Sākoties kampaņai, savus drošības ziņojumus studijā jau ierakstījuši LDz prezidents Edvīns Bērziņš, TV personības Armands Simsons un Kaspars Ozoliņš, kā arī aktieri – Katrīne Pasternaka un radiobalss Kaspars Breidaks.

Vienlaikus Latvijas skolās turpinās LDz organizētās drošības stundas, kurās šoruden piedalās ne tikai LDz speciālisti, bet arī fitnesa treneris un viens no jauniešu erudīcijas raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājiem Kaspars Ozoliņš.

Kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” laikā LDz drošības eksperti apmeklē Latvijas skolas, īpaši akcentējot atbildīgu mobilo tehnoloģiju lietošanu. Drošības stundas laikā skolēniem tiek skaidroti ne tikai drošības noteikumi, bet arī interaktīvā veidā tiek piedāvāta iespēja pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcības virzienu, lai mazinātu dažādus riskus dzelzceļa tuvumā.

LDz statistika liecina, ka šī gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa jau notikuši 22 negadījumi, kopumā traumēti 24 cilvēki, no tiem 16 ir gājuši bojā. Turklāt nereti vainojama nepietiekama piesardzība, esot dzelzceļa sliežu tuvumā.

LDz šī gada drošības kampaņā uzmanību vērš uz mobilo viedierīču lietošanas bīstamību dzelzceļa tuvumā, jo nereti tieši mobilo tehnoloģiju lietošana sliežu šķērsošanas laikā ir iemesls nelaimes gadījumiem uz dzelzceļa.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31