Uzzīmē “nāvējošos palīgus” un piedalies jaunas animācijas filmas tapšanā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Uzzīmē “nāvējošos palīgus” un piedalies jaunas animācijas filmas tapšanā

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) apkopotā statistika liecina, ka vairums nelaimes gadījumu uz dzelzceļa notiek pārgalvības vai neuzmanības dēļ. Pērn uz dzelzceļa dzīvību zaudēja 20 cilvēki, tikmēr šī gada pirmajos mēnešos – viens. Viedierīču lietošana, mūzikas klausīšanās austiņās, neapdomīga elektroskrejriteņu izmantošana ir vien dažas no bērniem un jauniešiem, un pat pieaugušajiem, tik iecienītām nodarbēm, kas var būt bīstamas. Tās, atrodoties dzelzceļa tuvumā, diemžēl ievērojami apgrūtina uztveri, iespējamo risku novērtēšanu un mēdz būt par iemeslu tam, kāpēc notiek negadījumi.

Lai atkārtoti pievērstu bērnu un jauniešu uzmanību šiem riskiem, kā arī ņemot vērā jauno mākslinieku lielo atsaucību un iedvesmojošos darbus konkursā “Uzzīmē vilcienu”, LDz izsludina konkursa otro kārtu, kurā aicina bērnus un jauniešus uzzīmēt “nāvējošos palīgus” – tālruni, austiņas un skrejriteni.

Konkursā uzvarējušie mākslas darbi tiks ieanimēti LDz animācijas filmas galvenajiem varoņiem, tikmēr jaunie mākslinieki varēs ieskatīties tās tapšanas aizkulisēs un saņems pārsteiguma balvas no LDz.

Konkurss norisināsies līdz 3.aprīlim, un tā dalībniekiem – bērniem un jauniešiem no 7 līdz 18 gadu vecumam, savos zīmējumos jāattēlo tālrunis, austiņas un skrejritenis. Mākslinieki var attēlot visus “nāvējošos palīgus” vai arī izvēlēties vienu vai divus, kā arī zīmējuma tehnika ir brīva izvēle. Piedalīties konkursā var ikviens bērns un jaunietis, tostarp, tie, kuri iesniedza savus mākslas darbus konkursa 1.kārtā. 

Konkursa žūrija izvēlēsies trīs jauno mākslinieku darbus (pa vienam katrā kategorijā - tālrunis, austiņas un skrejritenis), kurus animatori ieanimēs topošajā animācijas filmā. Mākslas darbus jāiesniedz https://www.dzirdiredzidzivo.lv/zimejumu-konkurss Darbi būs apskatāmi mājas lapā www.dzirdiredzidzivo.lv  un “Latvijas dzelzceļš” sociālajos tīklos.

LDz aicina ikvienu bērnu un jaunieti ļauties fantāziju pasaulei un iesaistīties animācijas filmas tapšanā!