Latest news

Izvēlne

Turpinoties dzelzceļa pasažieru platformu būvniecībai, pieturvietās “Ozolnieki” un “Biznesa augstskola “Turība”” no 17.maija pasažieru iekāpšana vilcienā un izkāpšana no tā notiks uz pagaidu platformām

Tuvākā pusgada laikā VAS “Latvijas dzelzceļš” 48 stacijās un pieturas punktos turpināsies intensīvi būvniecības darbi, un līdz šī gada beigām tiks pabeigts pasažieru platformu modernizācijas projekts. Būvdarbi tiek veikti, nepārtraucot vilcienu kustību, un pasažieru apkalpošana modernizējamās pieturvietās nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināta arī izmantojot pasažieru pagaidu platformas, kuras līdz jauno platformu izbūvei būs pieejamas pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai no vilcieniem.

Pirmie aktīvie būvdarbi pasažieru infrastruktūras modernizācijai tika uzsākti Jelgavas līnijā un jau no rītdienas, 17.maija divos šīs līnijas pieturas punktos – “Ozolnieki” un “Biznesa augstskola “Turība””  - vilcieni piestās pie šajās pieturvietās uzstādītajām pagaidu pasažieru platformām.

Tuvākajā laikā pagaidu platformas sāks izmantot arī citās pieturvietās, kur modernizācijas projekta laikā tādas nepieciešams uzstādīt, tādēļ VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina pasažierus sekot gājēju kustības norādēm un uz vilcienu reisiem ierasties savlaicīgi, jo līdz šim izmantotās platformas būs norobežotas modernizācijas veikšanai, un nokļūšanai uz pagaidu platformām var būt nepieciešams nedaudz ilgāks laiks nekā ierasts.

Projekta “Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija” ietvaros LDz līdz šī gada beigām 48 stacijās un pieturas punktos veiks pasažieru platformu paaugstināšanu, lai nodrošinātu viena līmeņa iekāpšanu vilcienā, tāpat jaunās platformas tiks aprīkotas ar plašām un funkcionālām nojumēm, soliņiem, apgaismojumu un citu nepieciešamo aprīkojumu, kā arī uz tām tiks nodrošināta jauna un ērta informācijas un apziņošanas sistēma.

Pieturas punkti gan vizuāli, gan funkcionāli tiks veidoti saskaņā ar LDz izstrādāto  pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standartu, kas nosaka, ka visām sabiedrības grupām neatkarīgi no pieturvietas lieluma vai pasažieru skaita tajā, tiek nodrošināta vienlīdz ērta un patīkama uzturēšanās pieredze. Modernizētā pasažieru infrastruktūra būs pieejama un ērti izmantojamas ikvienam iedzīvotājam, tostarp, cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Pasažieru platformās tiks iestrādātas taktilās vadulas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām, pēc iespējas savienojot tās ar jau esošo pašvaldības gājēju infrastruktūru. Ar pasažieru infrastruktūras universālā dizaina standartu iespējams iepazīties šeit: https://www.ldz.lv/lv/pasazieru-infrastrukturas-universala-dizaina-standarts