Latest news

Izvēlne

Teju 700 vidusskolēni no visas Latvijas piedalījās eksakto zinību projekta STEaMup.lv Olimpiādē

Ar mērķi palielināt skolēnu izpratni par eksakto mācību priekšmetu nozīmīgumu un veicināt to popularitāti skolēnu vidū, VAS “Latvijas dzelzceļš” inženiertehniskās izglītības veicināšanas projekta STEaMup.lv ietvaros pirmo reizi organizēja eksakto zinību Olimpiādi skolēniem, kas norisinājās no 22.novembra līdz 6.decembrim. No teju 700 dalībniekiem, kuri apliecināja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā, informātikā un bioloģijā, augstākos rezultātus uzrādīja un vērtīgas balvas iegūst skolēni no Rīgas, Rēzeknes, Cēsu un Druvas skolām.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: “Eksaktās un inženiertehniskās zinības ne tikai palīdz labāk izprast pasauli un notiekošo tajā, bet tieši uz šo zinību profesionāļiem balstās daudzu sabiedrības ilgtspējīgai labklājībai būtisku jomu attīstība. Nav noslēpums, ka Latvijā jau pašlaik trūkst eksakto zinību pārstāvju daudzās jomās, un tuvākajos gados šī situācija tikai pastiprināsies. Arī dzelzceļa joma nav izņēmums – dzelzceļš ir ceļā uz sabiedriskā transporta mugurkaula lomu, tas mainās, paplašinās un attīstās, un mums ir un būs nepieciešami jauni, enerģiski un zinoši speciālisti. Gan LDz, gan visas Latvijas tautsaimniecības izaugsmē eksakto un inženiertehnisko zinību speciālistiem būs neatņemama nozīme, un tieši tādēļ LDz ne tikai sadarbojas ar dzelzceļa nozares mācību iestādēm, bet arī īsteno šo zinību veicināšanas projektu STEaMup.lv, kas ir ieguvis plašu sabiedrības uzmanību.”

LDz veidotā eksakto zinību Olimpiāde bija pieejama tiešsaistē, un tajā tika aicināts piedalīties ikviens 10.-12. klašu skolēns, atbildot uz 25 visdažādākajiem jautājumiem eksaktajos mācību priekšmetos - matemātikā, ķīmijā, fizikā, bioloģijā un informātikā.

Kopā Olimpiādē piedalījās 684 skolēni no visas Latvijas - 247 skolēni, kas mācās 10. klasēs, 280 skolēni no 11. klasēm un 157 skolēni no 12. klasēm. Lielāko atsaucību izrādījuši skolēni no Rīgas, Cēsu, Aizkraukles un Salas novadiem.

Balvas iegūst gan klases, kuru skolēni olimpiādē ir uzrādījuši labākos rezultātus (rezultāti tika vērtēti visām vidusskolas jeb 10.-12. klasēm kopumā), gan skolēni individuāli katrā no klašu grupām (10., 11. un 12. klase).

Galveno klases balvu – ekskursiju uz jaunatklāto zinātnes centru “Vizium” Ventspilī saņem RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klase. Veicināšanas balvas saņem RTU Inženierzinātņu vidusskolas 10. klase (2. vieta) un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klase (3. vieta).

Savukārt individuālie 1. vietas ieguvēji - Chuhan Lijason (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klase), Sintija Diāna Potapova (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 11. klase) un Valentīns Kospovs (Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas 12. klase) saņem dāvanu karti lāzertaga spēlei.

2.vietas ieguvēji - Maksims Hodosevičs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klase), Kārlis Driba (Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klase) un Annija Patrīcija Paugule (RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klase) iegūst dāvanu karti boulinga spēlei ģimenes vai draugu lokā, bet 3. vietas ieguvēji - Undīne Svara (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klase), Ansis Gustavs Andersons (Druvas vidusskolas 11. klase) un Madara Elza Rudzīte (RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klase) balvā saņem dāvanu karti kino apmeklējumam.

Tāpat īpašas balvas – “Biļešu paradīzes” dāvanu kartes 50 eiro vērtībā iegūst trīs skolotāji, kuru audzināmās klases piedalījās Olimpiādē vismaz 10 skolēnu sastāvā: Dzintars Dvinskis, 10. klases audzinātājs Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā, Ērika Ivanova, 11. klases audzinātāja Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā un Ilze Titova, 12. klases audzinātāja Salas vidusskolā.