Starptautiskā transporta un tehnoloģiju forumā Ķīnā vienojas par jauniem sadarbības modeļiem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Starptautiskā transporta un tehnoloģiju forumā Ķīnā vienojas par jauniem sadarbības modeļiem

Šonedēļ Pekinā, Ķīnā, notiek starptautiska tehnoloģiju nu transporta izstāde un forums "World Transport Convention", kurā piedalās VAS "Latvijas dzelzceļš".

Izstādes mērķis ir vienuviet prezentēt tehnoloģiju, zinātnes un transporta nozares sasniegumus un attīstību, kā arī veicināt iniciatīvas "Josla un ceļš" infrastruktūras savstarpējo  mijiedarbību. Šajā izstādē Latvijas transporta un loģistikas nozares dalībnieki pirmo reizi piedalās ar devīzi VIA LATVIA, kurā ietvertais vārds “ceļš” simbolizē kustību un nepārtrauktu transporta nozares attīstību, kā arī integrētas iespējas nodrošināt pārvadājumus caur Latvijas teritoriju, sniedzot arvien augstākas pievienotās vērtības pakalpojumus.  Vienlaikus ar izstādi norisinās arī starptautisks forums, kurā piedalās aptuveni 4500 dalībnieku.

Uzturoties vizītē Ķīnā, LR Satiksmes ministrija, LDz prezidents Edvīns Bērziņš un citi nozares dalībnieki piedalījās arī Starptautiskās Joslas un ceļa transporta alianses (BRITA) dibināšanā.

Paredzams, ka platforma dos iespēju sadarboties "Joslas un ceļa" iniciatīvas realizēšanā iesaistītajām valstīm, īpaši nozares uzņēmumiem. No Latvijas platformas dibināšanā iesaistījušies astoņi nozares dalībnieki: LDz, Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta, Liepājas Specialā ekonomiskā zona, Starptautiskā lidosta "Rīga", Nacionālais konteineru termināls, Rīgas Universālais terminālis un Rīgas konteineru terminālis.

BRITA ir Ķīnas iniciēts daudzpusējas sadarbības formāts, kas apvieno Joslas un ceļa iniciatīvas realizēšanā iesaistīto valstu transporta un loģistikas nozares galvenos spēlētājus. Saņemot nepieciešamo Ķīnas valdības un alianses organizācijā iesaistīto valstu atbalstu, BRITA visticamāk kļūs par ietekmīgu starptautisko transporta un loģistikas organizāciju.

Starptautiskā “World Transport Convention” foruma ietvaros E.Bērziņš tikās arī ar “China Enterprise Confederation" (Ķīnas uzņēmumu konfederācijas) viceprezidentu Džu Hunžeņu.  Konfederācijas vadība iepriekš viesojās Rīgā, un Hunžeņs uzsvēra, ka patlaban tiek turpināts Rīgā iesāktais darbs. "Mūsu uzdevums ir veidot izcilu infrastruktūru, kas spētu nodrošināt drošus un ātrus galapunktu savienojumus un digitalizēt visus dokumentu uzskaites un apmaiņas procesus," uzsvēra Hunžeņs. Savukārt E Bērziņš saņēma uzaicinājumu septembrī piedalīties 500 vadošo Ķīnas uzņēmumu konferencē, kuras uzdevums ir veicināt sadarbību un starptautisko biznesa projektu attīstību. Tāpat LDz prezidentam “World Transport Convention” foruma ietvaros paredzēta tikšanās ar Čendu pašvaldības pārstāvjiem, lai turpinātu sāktās sarunas par sadarbību dzelzceļa kravu pārvadājumu nodrošināšanā. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30