Skolēnu brīvlaikā Dzelzceļa muzejs aicina uz miniatūro maketu izstādi “Liliputija 2019” | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Skolēnu brīvlaikā Dzelzceļa muzejs aicina uz miniatūro maketu izstādi “Liliputija 2019”

Šī gada 23.–27. oktobrī Dzelzceļa muzejā varēs izbaudīt modelisma izstādi “Liliputija 2019”, kur būs aplūkojami dažādu veidu un mērogu miniatūrie dzelzceļa maketi no Latvijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas, kā arī Alfrēda Straumes miniatūro ēku izstādi. Paralēli notiks arī radošas darbnīcas bērniem, lokomotīvju un vagonu modeļu parāde un sarunas ar modelistiem.

Izstādē “Liliputija 2019” atsāks darboties, šobrīd pārbūves procesā esošais, Dzelzceļa muzeja 1:87 mēroga makets. Gada laikā tas pieaudzis līdz 44 m2 ar trijām stacijām (Tukums II, Līvbērze, Spāre), 11 pazemes ceļiem. Sliežu ceļu plānojums, pārmiju darbība, vilcienu kustība ir Jirži Čekana un Sergeja Tretjakova darbs. Vēsturiskās ēkas veidojis meistars Alfrēds Straume. Savukārt Latvijā vēl nebijušā meistarībā top Intas Čekanovas un Jiri Čekana veidotā ainava. Līdz pilnībai darba vēl daudz, bet jau šobrīd iespēja novērtēt kā top Baltijā lielākais dzelzceļa makets. Maketa izstrādi palīdzēja nodrošināt SIA “AM Servisi”.

Tikmēr muzeja hallē varēs apskatīt arī dažādu mērogu dzelzceļa modeļus, tostarp, Aivara Dinbira 1:120 mēroga maketu, Vladislava Labunovska vagonu kolekciju un pārvietojamo modeli čemodānā, Antona Ņedovičenko firmas vilcienu kolekciju, Daiņa Puncuļa, Jirži Čekana, RTU Dzelzceļa transporta institūta, Mini pasaule Lielvārdē maketus, kā arī Dzelzceļa muzeja krājumā esošos RVR vilcienu modeļus, dārza dzelzceļu un Marklin, Pionier modeļus.

Savukārt izstāžu zālē būs apskatāma ilggadēja muzeja darbinieka, meistara Alfrēda Straumes (1933-2016) veidoto miniatūro ēku izstāde “Alfrēda namiņi”, kas smalki atveido dažādus Latvijas arhitektūras laikmetus – staciju ēkas, vecpilsētas namus, baznīcas, dzīvojamās ēkas.

Skolēni brīvlaika nedēļā aicināti arī piedalīties radošajās darbnīcās. Tās norisināsies 23.–25. oktobrī, kuru laikā būs iespējams uzbūvēt tvaika lokomotīvi, izveidot vagonu interjeru, veidot dzelzceļa ainavas no dabas materiāliem mērogā 1:87, kā arī darboties Lokosalīmes uzlīmju darbnīcā. Radošās darbnīcas paredzētas dažāda vecuma bērniem sākot no 4 līdz 12 gadiem, un par tām tiks piemērota atsevišķa samaksa.  Plašāka informācija par radošajām darbnīcām  www.railwaymuseum.lv vai piesakoties nora.vrublevska@ldz.lv, tel.nr. 20032331.

Īpašie piedāvājumi apmeklētājiem:

  • Nāc uz izstādi divas reizes un trešo reizi – bez maksas!
  • Iegādājoties ieejas biļeti, saņemsi talonu, ko var izmantot vienam braucienam pa muzeja maketu. Papildu braucienus vari iegādāties muzeja kasē.
  • Ja tev ir sava lokomotīve maketam mērogā 1:87 –  ņem to līdzi uz izstādi, būs iespēja izbraukt pa muzeja sagatavoto maketu.
  • Izpēti miniatūro maketu detaļas un izej Liliputijas ceļvedi ģimenēm. 

Informācija par izstādes darba laiku un ieejas maksu: www.railwaymuseum.lv.

Gribi uzzināt vairāk par Dzelzceļa muzeju? Seko jaunumiem Facebook lapā vai Instagram @latvianrailwaymuseum un skaties video par dzelzceļa vēsturi Youtube kanālā https://ej.uz/latvianrailwaymuseum