Latest news

Izvēlne

SIA "LDz Infrastruktūra" piedalīsies dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošanā

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmuma SIA "LDz infrastruktūra" valdes priekšsēdētājs Artis Bērziņš 15.maijā, Viļņā, parakstījis vienošanos par dalību dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošanā. Ar Lietuvas uzņēmumu "Vitras-S" parakstītais līgums paredz SIA "LDz infrastruktūra" rīcībā esošās tehnikas izmantošanu sliežu posma atjaunošanas darbos.

Sadarbības līgums par tehnikas nomu noslēgts, pamatojoties uz Lietuvas uzņēmuma noslēgto līgumu ar Lietuvas valsts  dzelzceļu kompāniju AB “Lietuvos geležinkeliai” par šī dzelzceļa posma atjaunošanu.

Abi uzņēmumi sadarbības laikā apņēmušies veikt savstarpējās konsultācijas par dzelzceļa būvniecības tehnoloģiskajiem jautājumiem, kā arī maksimāli izmantot gan pieejamos tehnikas, gan cilvēkresursus, lai pēc iespējas kvalitatīvāk atjaunotu šo stratēģiski svarīgo sliežu ceļu posmu.

Jau 2018.gadā, VAS "Latvijas dzelzceļš" vadībai tiekoties ar naftas pārstrādes kompānijas “ORLEN Lietuva” (OL) vadību, tika apliecināta interese attīstīt sadarbību, kam līdz šim būtisks šķērslis ir bijis dzelzceļa savienojuma trūkums posmā Mažeiķi- Reņģe. Šobrīd OL caur Latviju var pārvadāt ierobežotu kravu apjomu, jo Lietuvas dzelzceļš 2008. gadā nojauca sliežu ceļu savienojumu no Mažeiķiem uz Latviju (caur Reņģi). Kolīdz posms būs atjaunots, puses apņēmušās palielināt kravu apjomu uz dažādiem galamērķiem.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

VAS “Latvijas dzelzceļa” pirmsākumi meklējami 1919.gadā un šogad uzņēmums svinēs savu 100 gadu jubileju, kuras ietvaros ir gaidāmi izglītojoši, kultūras un biznesa pasākumi un procesi.