Latest news

Izvēlne

Sākusies STEaMup.lv Olimpiāde vidusskolēniem – aicināts piedalīties ikviens!

Lai veicinātu skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm un sniegtu viņiem iespēju apliecināt zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā, informātikā un bioloģijā, eksaktās un inženiertehniskās izglītības veicināšanas projekta STEaMup.lv realizētājs – VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) aicina visus Latvijas vidusskolēnus no 22. novembra līdz 6. decembrim piedalīties tiešsaistes Olimpiādē. Skolēni ar visaugstāk sasniegtajiem rezultātiem varēs iegūt gan individuālas balvas – kino, boulinga, lāzertaga apmeklējumu, gan arī kolektīvu balvu - viena klase dosies ekskursijā uz zinātnes centru “Vizium”. Īpašas balvas paredzētas arī skolotājiem.

STEaMup.lv Olimpiāde ir pieejama tiešsaistē - www.steamup.lv/Olimpiade, un piedalīties tajā ir aicināts ikviens skolēns 10.–12. klašu grupā, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos un iegūt vērtīgas balvas. Olimpiādē katrai klašu grupai ir sagatavoti 25 uzdevumi, un katram no tiem ir atvēlēts noteikts laiks atbildes sniegšanai. Uzdevumi sagatavoti sadarbībā ar Rīgas Valsts 1.ģimnāziju.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ārējās komunikācijas vadītāja Ieva Kārkliņa stāsta: “Pēdējo gadu laikā Latvijas sabiedrībā nereti parādās diskusijas par to, ka valsts tautsaimniecībā jau pašlaik pietrūkst eksaktās un inženiertehniskās zinības apguvušu profesionāļu, un jau tuvākajā nākotnē šī problēma varētu vēl saasināties. Arī LDz strādā daudzu eksaktās jomas profesiju pārstāvji, un, vēloties veicināt zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomas (angliski – Science, Technology, Engineering and Mathematics jeb STEM) apguvi Latvijas skolēnu vidū, LDz ir izveidojis projektu STEaMup.lv. Šī projekta resursus internetā ik dienas un nedēļas apmeklē ievērojams skaits skolēnu un skolotāju, un, organizējot STEaMup.lv Olimpiādi, vēlamies dot iespēju katram vidusskolēnam pārbaudīt savas zināšanas un pirms skolas pārbaudījumiem saprast, ko vēl nepieciešams apgūt.”

Rīgas valsts 1. ģimnāzijas direktora vietnieks Jānis Zeimanis: “STEM joma garantē ikdienā tik nepieciešamo prasmju padziļinātu attīstīšanu - kritiski izvērtēt doto informāciju un secināt, kas tajā ir būtiskākais; spēt savienot iespējami nesavienojamo un analizēt, kas ir reāli iegūstamā vērtība. Tieši tāpat dalība šajā Olimpiādē garantē savu prasmju pielietošanu ne vienmēr tik paredzamās situācijās.’’

Balvas saņems gan klases, kuru skolēni olimpiādē būs uzrādījuši labākos rezultātus (rezultāti tiks vērtēti visām vidusskolas jeb 10.-12. klasēm kopumā), gan skolēni individuāli katrā no klašu grupām (10., 11. un 12. klase). Individuālie 1. vietas ieguvēji katrā klašu grupā (10., 11. un 12. klase) saņems dāvanu karti lāzertaga spēlei, 2.vietas ieguvēji katrā no klašu grupām - dāvanu karti boulinga spēlei ģimenes vai draugu lokā, bet 3.vietas ieguvēji katrā klašu grupā (10., 11. un 12. klase) – dāvanu karti kino apmeklējumam.

Savukārt viena vidusskolas 10.-12. klašu grupā ietilpstoša klase, kura būs ieguvusi 1. vietu, varēs doties bezmaksas ekskursijā uz jaunatklāto zinātnes centru “Vizium” Ventspilī, bet 2. un 3. vietas ieguvēji saņems veicināšanas balvas.

Tāpat īpašas balvas – “Biļešu paradīzes” dāvanu kartes 50 eiro vērtībā ir paredzētas trim skolotājiem, kuru audzināmās klases piedalīsies Olimpiādē vismaz 10 skolēnu sastāvā.

Rezultāti tiks paziņoti līdz 14. decembra plkst. 15:00 STEaMup.lv Facebook un Instagram kontā, kā arī nosūtīti uz skolēnu norādītajām e-pasta adresēm. Vairāk informācijas, kā arī pašu Olimpiādi meklē: www.steamup.lv/Olimpiade.