Latest news

Izvēlne

Rīgā tiksies triju Baltijas valstu dzelzceļu vadītāji

Rīt, 12.janvārī, atsaucoties VAS “Latvijas dzelzceļš” uzaicinājumam, Rīgā uz kopīgu tikšanos ieradīsies Igaunijas un Lietuvas nacionālo dzelzceļu vadītāji. Tikšanās mērķis ir pārrunāt Baltijas reģiona aktualitātes dzelzceļa nozarē un vienoties par turpmāko sadarbību esošajos ģeopolitiskajos apstākļos.

Pēc VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētāja Māra Kleinberga uzaicinājuma vizītē Rīgā rīt ieradīsies Igaunijas dzelzceļa (Eesti Raudtee) valdes priekšsēdētājs Kaido Zimmermanns un Lietuvas dzelzceļa (Lietuvos geležinkeliai) vadītājs Egidijus Lazauskas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs:Regulāri tiekoties ar Eiropas lielāko starptautisko dzelzceļa organizāciju vadību un pārrunājot transporta nozares aktualitātes, arvien pārliecināmies, ka mūsu sadarbības partneri globālajos tirgos Baltijas valstis redz kā vienotu transporta koridoru. Mūs vieno gan sliežu platums, gan dažādi kopīgi izaicinājumi, tādējādi ir īpaši svarīgi meklēt jaunas iespējas vēl ciešākai trīs Baltijas valstu dzelzceļu sadarbībai, attīstot iekšējos Baltijas kravu pārvadājumus pa dzelzceļu un stiprinot Baltijas reģiona konkurētspēju pārvadājumos kopumā.”

“Aizgājušā gada nogalē Eiropas Savienības institūcijas aktualizēja jautājumu par iespējamu dzelzceļa infrastruktūras pāreju uz Eiropas platuma sliedēm visās ES dalībvalstīs, un arī tādēļ visiem Baltijas valstu dzelzceļiem ir jāsēžas pie viena galda, lai pārrunātu šāda projekta mērķtiecīgumu un potenciālo ietekmi,” turpina M.Kleinbergs.

Tikšanās laikā Baltijas valstu dzelzceļu vadītāji pārrunās tādas nozīmīgas nozares aktualitātes kā ieceri pārbūvēt Baltijas valstu dzelzceļa infrastruktūru uz Eiropas platuma sliežu ceļiem, Eiropas Transporta tīkla (TEN-T) attīstību un 1520mm platuma dzelzceļa tīkla nākotni, kā arī dažādus citus ar savstarpējo sadarbību saistītus jautājumus.