Rīgā notikusi pirmā Latvijas un Kazahstānas Transporta darba grupas tikšanās | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Rīgā notikusi pirmā Latvijas un Kazahstānas Transporta darba grupas tikšanās

Otrdien, 3.aprīlī Satiksmes ministrijā (SM) notika Latvijas – Kazahstānas Transporta darba grupas pirmā sēde nolūkā detalizēti pārrunāt abu valstu sadarbību transporta jomā.

Atklājot darba grupas sēdi, Latvijas - Kazahstānas Transporta darba grupas Latvijas puses vadītājs, SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš norādīja, ka Latvijas un Kazahstānas sadarbība transporta nozarē jau tradicionāli ir bijusi laba un Kazahstāna ir viens no galvenajiem Latvijas sadarbības partneriem Centrālāzijā.

Līdzīgu pārliecību pauda arī Kazahstānas puses darba grupas vadītājs Kazahstānas Republikas investīciju un attīstības pirmais viceministrs Romāns Skļars, uzsverot abu valstu lielo sadarbības potenciālu Eirāzijas pārvadājumu organizēšanā. 

Transporta darba grupas sēdes laikā puses informēja par abu valstu transporta infrastruktūras attīstības tendencēm, kā arī apsprieda sadarbību civilajā aviācijā,  dzelzceļa nozarē, t.sk., Eirāzijas kravu pārvadājumu un loģistikas jomā. Latvijas puse arī informēja par pieredzi  digitālo un “zaļo” tehnoloģiju ieviešanā, domājot par ilgtspējīgas un videi draudzīgas transporta sistēmas attīstību. 

Latvijas puse kazahu kolēģiem atgādināja arī par mūsu valsts ostu priekšrocībām un iespējām veidot uzņēmumus Kazahstanas preču apstrādei Latvijas ostās, izmantojot brīvostu un speciālo ekonomisko zonu  statusu. Savukārt Kazahstānas puse aicināja Latviju uz aktīvu sadarbību SEZ “Horgosa – Austrumu vārti” attīstībā.  

VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvis Transporta darba grupā ir uzņēmuma viceprezidents Ainis Stūrmanis, kurš uzsvēra: “Eirāzijas kravu pārvadājumu attīstībā pa dzelzceļu sadarbībai ar Kazahstānu ir milzīga nozīme, jo tā ir ne tikai Centrālāzijas reģiona vadošā valsts, bet caur tās teritoriju ved arī daudzi Ķīnas kravu maršruti. Arī Kazahstāna ir ieinteresēta sadarbībā ar Latviju, par ko pārliecinājāmies pagājušajā vasarā, piedaloties Astanā notiekošajā “EXPO Astana 2017” un tās ietvaros tiekoties ar Kazahstānas valdības un dzelzceļa augstākajām amatpersonām.” 

Jāpiebilst, ka 2017.gada rudenī pēc “EXPO Astana 2017” noslēguma Latvijā viesojās Kazahstānas pirmais vicepremjers un bijušais šīs valsts dzelzceļa vadītājs Askars Mamins, kura vizītes ietvaros tika parakstīts abu valstu dzelzceļu sadarbības memorands un vienošanās par sadarbību ar Horgosas loģistikas mezgla attīstītājiem. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30