Rīgā nākamnedēļ pulcēsies Eiropas dzelzceļu uzņēmumu vadītāji | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Rīgā nākamnedēļ pulcēsies Eiropas dzelzceļu uzņēmumu vadītāji

Lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem, tostarp par dzelzceļu kā videi draudzīgāko sauszemes transporta veidu, Rīgā nākamnedēļ, 13.martā, tiksies Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) Vadības komitejas pārstāvji - Eiropas dzelzceļu uzņēmumu vadītāji. Šī būs pirmā tik augsta līmeņa UIC biedru tikšanās Rīgā.

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) pēdējos gados ir pievērsis īpašu uzmanību savas lomas stiprināšanai starptautiskajās organizācijās, turklāt kopš 2017. gada decembra LDz prezidents Edvīns Bērziņš ir UIC Vadības komitejas loceklis, savukārt kopš 2018.gada decembra ir šīs organizācijas Eiropas reģiona pirmais viceprezidents.

Uz sanāksmi ieradīsies arī UIC ģenerāldirektors Žans Pjērs Lubinū, viņa vietnieks Fransuā Davenne, kā arī  Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) izpilddirektors Libors Lohmans. Tāpat sanāksmi apmeklēs dzelzceļu vadītāji no Vācijas, Spānijas, Portugāles, Ungārijas un Polijas.

Viens no galvenajiem Rīgas sanāksmes jautājumiem būs dzelzceļš kā videi draudzīgākais sauszemes transporta veids. Augsta līmeņa diskusijas laikā tās dalībnieki paudīs savu redzējumu par klimata pārmaiņām un dzelzceļu kā videi draudzīgāko transporta veidu, kas var kļūt par pamatu ilgtspējīgai mobilitātei. Diskusijas laikā plānots rast kopīgus risinājumus tālākai attīstībai. Turklāt šī diskusija būs sākums plašākai jautājuma apspriešanai, kas šogad turpināsies Budapeštā, UIC Ģenerālās asamblejas sanāksmē, kur tiks aicināti arī citu reģionu prezidenti un viceprezidenti, lai diskutētu, kā popularizēt dzelzceļu kā videi draudzīgu transportu.

LDz šajā sanāksmē klātesošos iepazīstinās ar Latvijas dzelzceļa sistēmu, galvenajiem savienojumiem, kā arī esošajiem izaicinājumiem un nākotnes iecerēm.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

VAS “Latvijas dzelzceļš”

Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67233797, 67232873, 67234567

e-pasts: pr@ldz.lv

www.ldz.lv