Latest news

Izvēlne

Rīgā būs apskatāms klimata pārmaiņu vēstnesis - Noasa vilciens

Lai aktualizētu jautājumus, kas saistīti ar vides aizsardzību, klimata pārmaiņām un zaļāka transporta izmantošanu kravu pārvadāšanai, Rīgā ieradīsies starptautiskā projekta “Rail Freight Forward” Noasa vilciens (Noah’s train).

Noasa vilciens vienlaikus ir mākslas darbs - tie ir mākslinieku apgleznoti kravas konteineri, un tā mērķis ir pievērst uzmanību vides aizsardzībai, klimata pārmaiņām, kā arī veicināt kravu pārcelšanu uz dzelzceļa transportu. Šis vilciens kopš 2018.gada decembra apceļo Eiropas valstis un līdz šim ir piestājis Katovicē, Vīnē, Berlīnē, Parīzē, Briselē, Romā un citās pilsētās.

Pirmdien, 5.augustā, ar projektu un tā mērķi iepazīstinās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš. Pasākumā arī Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs.

Patlaban Eiropā vidēji pa dzelzceļu tiek pārvadāti 18% no kopējā kravu apjoma, savukārt projekta mērķis ir panākt, lai līdz 2030.gadam šis īpatsvars pieaugtu līdz 30%. Latvijā dzelzceļa pārvadājumi veido otru lielāko īpatsvaru starp visiem kravu pārvadājumu veidiem, un 2018.gadā tie bija 49,2 miljoni tonnu.

Pasākums notiks Rīgas pasažieru stacijā, uz 1.perona, pie 12.ceļa, plkst. 10.30. Mediji aicināti pieteikt dalību pasākumā, zvanot pa tālruni 20396396 vai rakstot epastu uz ella.petermane@ldz.lv.