Latest news

Izvēlne

Pilnsabiedrībai “BERERIX” veicot rievsienas izbūves darbus līdzās diviem vilcienu sliežu ceļiem pie Rīgas Starptautiskās autoostas, 26. februāra un 27. februāra rītā iespējamas vilcienu kustības izmaiņas Tukuma, Jūrmalas un Jelgavas virzienā

Lai pilnsabiedrība “BERERIX” sagatavotos Rail Baltica projektā paredzētajiem Centrālā multimodālā mezgla viadukta būvniecības darbiem pie Rīgas Starptautiskās autoostas, naktīs no 25. uz 26. februāri un no 26. uz 27. februāri netālu no dzelzceļa tilta pie Prāgas ielas, līdzās diviem sliežu ceļiem, pilnsabiedrība veiks rievsienas izbūves darbus. Plānotie darbi un to izpildes laiks, iespējams, var ietekmēt vilcienu satiksmi pa šiem sliežu ceļiem un Tukuma, Jūrmalas un Jelgavas virziena rīta reisu pasažieru nokļūšanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā un izbraukšanu no tās.

Lai novērstu iespējamās izmaiņas vilcienu kustībā, pilnsabiedrība “BERERIX” un VAS “Latvijas dzelzceļš” darbu izpildei ir mobilizējuši visus resursus un tehniku. 

Gadījumā, ja būvniecības darbi ietekmēs vilcienu kustību, pilnsabiedrība “BERERIX” un AS “Pasažieru vilciens” ir noslēgušas trīspusēju sadarbības līgumu ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” par transporta norīkošanu, lai 26. februāra un 27. februāra rītā vilcienu pasažieriem nodrošinātu pārvietošanos starp Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju un dzelzceļa staciju “Torņakalns”. “Rīgas satiksmes” transports ar norādi “Norīkojumā” apkalpos tikai vilciena pasažierus un kursēs bez sabiedriskā transporta pieturām Rīgas pilsētas teritorijā maršrutā dzelzceļa stacija “Torņakalns” – Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukums. Šajos autobusos vai trolejbusos būs derīgas visas AS “Pasažieru vilciens” biļetes, kas iegādātas šim maršrutam. Plānots, ka “Rīgas satiksmes” norīkojuma autobusi vai trolejbusi kursēs ar atbilstošu intervālu laika posmā no plkst. 5.30 līdz plkst. 7.30.  Braucienu no Torņakalna stacijas Tukuma un Jelgavas virzienā varēs turpināt ar vilcienu. Ņemot vērā, ka sabiedriskais transports kursē pa koplietošanas ceļiem un tā kustības grafiku var ietekmēt dažādi faktori, iespējamas nelielas laika nobīdes vilcienu kustības grafikā.

Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas: 

Aicinām Tukuma, Jūrmalas un Jelgavas maršrutu vilcienu pasažierus sekot līdzi operatīvajai informācijai, kas izmaiņu vilcienu kustības grafikā gadījumā 26. un 27. februāra rītā tiks publicēta AS “Pasažieru vilciens” tīmekļvietnē www.pv.lv un mobilajā aplikācijā, kā arī tiks nodrošināta dzelzceļa pieturpunktu kasēs. Tāpat lūdzam pasažierus sekot līdzi paziņojumiem un norādēm Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā un Torņakalna stacijā. Neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz VAS “Latvijas dzelzceļš” diennakts uzziņu tālruni 80021181.

Papildus informējam, ka Vilkaines ielā pie Torņakalna stacijas no 25. februāra pēcpusdienas līdz 27.februāra pusdienas laikam abās ielas pusēs būs aizliegta auto transporta novietošana un apstāšanās, lai nodrošinātu “Norīkojuma” transportlīdzekļu savlaicīgu nokļūšanu uz un no stacijas. Aicinām autovadītājus sekot līdzi ielā izvietotajām ceļa zīmēm un to norādēm. Pateicamies arī Rīgas pilsētas pašvaldības policijai, kas ir apņēmusies uzraudzīt šo procesu.

Pilnsabiedrība “BERERIX” kopā ar projekta pasūtītāju “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un iesaistītajām pusēm - VAS “Latvijas dzelzceļš”, AS “Pasažieru vilciens” un pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” - plāno savu darbu, lai vilcienu satiksme netiktu ietekmēta, un šis ir tikai informatīvs paziņojums, ja būvniecības darbu rezultātā būs nepieciešams pārorganizēt pasažieru pārvadājumus.