Izvēlne

Parakstīts Latvijas un Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas protokols

Trešdien, 12.aprīlī, Satiksmes ministrijā noslēdzās Latvijas – Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas sēde, kuras noslēgumā tika parakstīts protokols, kas paredz ciešāku abu valstu sadarbību transporta, tranzīta, loģistikas un aviācijas jomās.

Kopējās komisijas sēdes laikā puses prezentēja abu valstu transporta infrastruktūras attīstības tendences, realizējamos projektus, kā arī apsprieda  divpusējās sadarbības perspektīvas.

Latvijas puse informēja par tās veiktajām aktivitātēm Eirāzijas transporta koridoru attīstībā, kā arī aicināja Kirgizstānu izmantot Latvijas ostu un speciālo ekonomisko zonu priekšrocības, Kirgizstānas preču importam un eksportam. Tāpat sēdes laikā tika uzsvērtas Latvijas iespējas, ko paver konteinerpārvadājumu attīstīšana starp abām valstīm, tai skaitā konteinervilciena maršruts Baltika Tranzīts, kas savieno Baltijas valstis ar Centrālāzijas valstīm.

Puses atzinīgi novērtēja to, ka 10.aprīlī notika Latvijas – Kirgizstānas Kopējās komisijas sēde starptautisko autopārvadājumu jautājumos, kuras ietvaros tika izdiskutēti aktuālie divpusējie jautājumi.  Tāpat Kirgizstānas puses pauda ieinteresētību saņemt konsultācijas ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

Latvijas un Kirgizstāna apliecināja  ieinteresētību noslēgt nolīgumu par gaisa satiksmi un  pabeigt darbu pie nolīguma tekstu sagatavošanas . Kirgizstānas puse augstu novērtēja iespēju iepazīties ar Latvijas aviācijas nozares institūciju darbību, kā arī izteica ieinteresētību sadarboties ar Latviju gaisa kustības vadības dispečeru kvalifikācijas paaugstināšanas jomā un citu aviācijas speciālistu sagatavošanā.

Puses vienojās, ka perspektīvs sadarbības potenciāls ir tranzīta, autosatiksmes un aviācijas jomās.

Kopējās komisijas Transporta darba grupas protokolu parakstīja abu pušu delegāciju vadītāji  - Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Kirgizstānas Republikas Transporta un ceļu ministra vietniece Gulmira Abdraļijeva.

Informāciju sagatavoja Satiksmes ministrija

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Pieteikties jaunumiem