Latest news

Izvēlne

Pārrunā turpmāko Latvijas sadarbību ar Baltkrieviju tranzītā

Ceturtdien, 7.jūlijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis kopā ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju apmeklēja Rīgas brīvostu.

Tikšanās laikā puses pārrunāja līdzšinējo Latvijas un Baltkrievijas sadarbību tranzīta un transporta jomā, uzsverot, ka abām valstīm ir potenciāls to būtiski paplašināt, tādējādi veicinot intensīvāku ekonomisko sadarbību.

Vizītes laikā ārlietu ministrs Makejs tika iepazīstināts ar Rīgas brīvostas teritoriju, kā arī ar iespējām tajā attīstīt dažādā veida uzņēmējdarbību.

Satiksmes ministrs Augulis uzsvēra, ka: “Latvijas ostas un Latvijas dzelzceļš aktīvi strādā pie kopēja piedāvājuma  tranzīta jomā, kas veicinās  Baltkrievijas preču plūsmu, izmantojot mūsu transporta koridoru. Bez tam, ir svarīgi turpināt darbu pie pērn aizsāktās trīspusējās Latvijas, Baltkrievijas un Ķīnas sadarbības, kas vērsta uz Ķīnas kravu tranzītu caur mūsu valstīm.”

Puses atzīmēja, ka Latvijas un Baltkrievijas ekspertiem kopā jāstrādā pie izdevīgāku pārvadājumu tarifu priekšlikumu izstrādes, kā arī uzsvēra, ka pastāv priekšnosacījumi konteinervilciena “Zubrs” darbības pilnveidošanai.

Tikšanās piedalījās VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš, kurš norādīja: “Latvijas dzelzceļam jau daudzus gadus ir ļoti veiksmīga sadarbība ar Baltkrieviju- Baltkrievijas dzelzceļš ir viens no mūsu lielākajiem partneriem. Ar Baltkrievijas kolēģiem vienojāmies, ka mums ir lieliskas iespējas vēl vairāk attīstīt šo sadarbību, lai palielinātu kravu plūsmu no Baltkrievijas uz mūsu ostām. Plānotā sadarbība dzelzceļu tīklu elektrifikācijā ir viens no būtiskiem soļiem šīs sadarbības attīstīšanā.”

Tikšanās piedalījās Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mārtiņš Virsis, Satiksmes ministrijas Valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš, Satiksmes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

Foto no tikšanās ievietotas Satiksmes ministrijas fotovietnē Flickr: https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157670646372016

 

 

Aivis Freidenfelds

Komunikācijas nodaļas vadītājs

Tālr.: 67028013

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31