Notikusi pirmā VAS “Latvijas dzelzceļš” padomes sēde | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Notikusi pirmā VAS “Latvijas dzelzceļš” padomes sēde

Šodien, 1.augustā notika pirmā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) padomes sēde, kurā tika apstiprināts padomes reglaments, ievēlēta padomes sekretāre, kā arī pārrunāti turpmākā darba organizatoriskie jautājumi.

Uzņēmuma valde iepazīstināja padomi ar svarīgākajām aktualitātēm LDz saimnieciskajā darbībā un stratēģiskajā attīstībā – LDz finanšu situāciju, uzņēmuma vidēja termiņa darbības stratēģiju 2016.-2020.gadam, svarīgākajiem investīciju projektiem, kā arī  informēja par šobrīd izstrādes procesā esošo infrastruktūras pārvaldītāja daudzgadu līgumu ar valsti.

“Valsts kapitālsabiedrību profesionālu padomju atjaunošana bija OECD rekomendācija, un mēs kā Latvijas dzelzceļa padome esam gatavi konstruktīvam darbam, lai sniegtu atbalstu uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanā, vienlaikus saglabājot labas pārvaldības principus,” norādīja LDz padomes priekšsēdētājs Ansis Zeltiņš.

LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš norāda, ka LDz šobrīd priekšā daudz izaicinājumu, kas saistīti gan ar daudzgadu līgumu ar valsti, gan virkni stratēģisku infrastruktūras investīciju projektu, kā arī jaunu kravu piesaisti un darbu pie Latvijas tranzītkoridora vienotā piedāvājuma. “Profesionāla padome un konstruktīva sadarbība uzņēmumam var palīdzēt šo mērķu sasniegšanā,” norāda E.Bērziņš.

Satiksmes ministrija kā VAS “Latvijas dzelzceļš” akcionārs uzņēmuma padomi apstiprināja 2016. gada 23.jūlijā. Par uzņēmuma padomes priekšsēdētāju apstiprināts bijušais Latvijas Jūras administrācijas vadītājs Ansis Zeltiņš, par padomes locekli - Rodžers Jānis Grigulis, bet par neatkarīgo padomes locekli - Aigars Laizāns.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31