Latest news

Izvēlne

Norisināsies LDz drošības kampaņas «Redzi sliedes – nopauzē!» atklāšana

VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) uzsāk drošības kampaņu «Redzi sliedes – nopauzē!», kuras atklāšana notiks š.g. 6. septembrī plkst. 11:00 pie dzelzceļa pārbrauktuves Matīsa ielā, Rīgā. 
 
Biežākie negadījumu cēloņi uz dzelzceļa sliedēm – tā ir neuzmanība un pārgalvība - mūzikas klausīšanās austiņās, saziņa ziņojumapmaiņas programmās un sociālo tīklu pārlūkošana dzelzceļa sliežu tuvumā. Jau šobrīd uz un pie dzelzceļa sliedēm cietušo un bojāgājušo skaits ir pietuvojies visa pagājušā gada melnajai statistikai,  bet šis gads vēl ne tuvu nav beidzies. 
 
“Atsākoties mācību gadam, kad pilsētās atgriežas bērni un jaunieši, uzskatām, ka ir svarīgi aktualizēt tēmu par sliežu ceļu drošu šķērsošanu, kā arī ikvienam atgādināt par apdomīgu uzvedību dzelzceļa tuvumā. Diemžēl joprojām bieži var novērot, ka bērni un pusaudži skraida un dauzās gar sliežu ceļiem, šķērso dzelzceļu, klausoties mūziku austiņās un nedzirdot apkārt notiekošo, vai, iegrimuši viedierīces ekrānā, aizmirst pārliecināties, vai netuvojas vilciens. Pēdējos gados aktualizējusies vēl viena bīstamība – elektroskūteru un elektrovelosipēdu lietošana dzelzceļa tuvumā”, skaidro LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.
 
Drošības kampaņas atklāšanā piedalīsies:
Dainis Zvaners, LDz galvenais tehniskais inspektors 
Sergejs Mihailovs, LDz Tehniskās un būvniecības daļas vadītājs 
Iluta Vilnīte, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas Agrīnās intervences komandas vadītāja
Agnese Rutka, Rīgas 45.vidusskolas sociālais pedagogs
Andis Rinkevics, Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks 
 
Drošības kampaņas «Redzi sliedes – nopauzē!» atklāšanas pasākumā eksperti pārrunās aktuālās problēmas, tostarp mikromobilitātes līdzekļu, viedierīču un sociālo tīklu izaicinājumu radītos riskus, kā arī kopā ar psihologu un mācību iestādes pārstāvi analizēs, kā vislabāk uzrunāt bērnus un pusaudžus par piesardzīgas uzvedības nozīmi dzelzceļa tuvumā. 
 
“Protams, bez ievērības neatstāsim arī pieaugušos. Arī autovadītāji bieži šķērso dzelzceļa sliedes pie sarkanā gaismas signāla, bet pieaugušie kājāmgājēji -  skriešus, raugoties telefonā vai vēl sliktāk – alkohola reibumā, kas var izraisīt traģiskas sekas”, piebilst D.Zvaners.
 
Ikviens interesents kampaņas atklāšanas pasākumam varēs sekot līdzi tiešsaistē "Latvijas dzelzceļa" Facebook kontā.