Latest news

Izvēlne

Nordea piešķir 13,3 miljonus eiro VAS “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūras attīstībai

Nordea banka izsniegusi ilgtermiņa aizdevumu VAS “Latvijas dzelzceļš” 13,3 miljonu eiro apmērā. Piešķirtais finansējums paredzēts “Latvijas dzelzceļa” investīciju finansēšanai.

Finansējums paredzēts dzelzceļa infrastruktūras attīstībai, tai skaitā sliežu ceļu atjaunošanai, pārmiju pārvedu nomaiņai, infrastruktūras drošības uzlabošanai, kā arī citiem projektiem.

“Latvijas ekonomikas flagmanis “Latvijas dzelzceļš” ir Nordea ilgtermiņa stratēģiskais partneris ne tikai kreditēšanas biznesā, bet mūs vieno arī regulāra un ļoti produktīva ikdienas sadarbība ar koncerna pakļautībā esošajiem uzņēmumiem. Šīs sadarbības ietvaros Nordea izsniegusi ilgtermiņa aizdevumu. Esam lepni sadarboties ar uzņēmumu, kurš nosacītos krīzes apstākļos, kad notiek būtisks pārvadājamo kravu apjoma kritums, darbojas ar skaidru ilgtermiņa redzējumu un vīziju,” tā Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.

“”Latvijas dzelzceļš” pēdējos gados, īstenojot vairākus liela mēroga projektus, ir mērķtiecīgi strādājis pie infrastruktūras kvalitātes uzlabošanas. Neatkarīgi no pārvadājumu apjomiem un citiem ar mūsu ikdienas darbību saistītiem procesiem, mūsu uzdevums ir šo kvalitāti uzturēt, veicot arī ikgadējus ieguldījumus infrastruktūras atjaunošanā. Tādēļ esam gandarīti par sadarbību un uzskatām, ka saņemtais aizdevums ir apliecinājums tam, ka finanšu sektors novērtē mūsu uzņēmuma spēju nodrošināt finanšu stabilitāti,” piebilst “Latvijas dzelzceļa” viceprezidents Aivars Strakšas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA LDZ infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA LDZ ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmums SIA LDZ apsardze, kā arī loģistikas uzņēmums SIA LDZ Loģistika.

Papildu informācijai:

Signe Lonerte, Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31