NATO spēku integrācijas vienības pārstāvji apmeklē “Latvijas dzelzceļu” | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

NATO spēku integrācijas vienības pārstāvji apmeklē “Latvijas dzelzceļu”

NATO spēku integrācijas vienības (NSIV) un ASV pārstāvji Latvijā 17.martā apmeklēja VAS “Latvijas dzelzceļš” un viesojās arī Šķirotavas stacijā.

Sanāksmes ietvaros pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar VAS “Latvijas dzelzceļš” piederošo infrastruktūru Latvijā – tās iespējām, tehniskām niansēm un spēkā esošajām procedūrām, kas jāņem vērā, plānojot personu un tehnikas pārvietošanu pa dzelzceļu. Pirmā oficiālā abu pušu tikšanās deva iespēju iepazīties ar atbildīgajām amatpersonām un pārrunāt turpmāko sadarbību.

Pēc sanāksmes NATO spēku integrācijas vienības un ASV pārstāvji apmeklēja arī Šķirotavas staciju, lai klātienē iepazītos ar infrastruktūru un ikdienas darba organizāciju.

Lai atbalstītu un nodrošinātu sabiedroto kravu pārvadājumus atbilstoši NATO standartiem, līdz šim “Latvijas dzelzceļš” jau investējis apmēram 200 tūkstošus eiro, bet plānotās kopējās investīcijas izbūvējot jaunu sliežu pievedceļu, veicot kapitālo remontu esošajos, kā arī pagarinot izkraušanas/uzkraušanas laukumu Garkalnes stacijā un realizējot vēl citus modernizācijas un labiekārtošanas darbus, pārsniegs vienu miljonu eiro.

Komentējot NATO spēku integrācijas vienības vizīti un nozīmību, komandiera padomniece komunikācijas jautājumos Anda Bergmane norādīja, ka NSIV pamatuzdevums ir koordinēt alianses un sabiedroto spēku paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu reģionā. Šī uzdevuma īstenošanā būtiska loma ir informācijas pieejamībai par Latvijas kā uzņemošās valsts infrastruktūru un tās iespējām, tai skaitā dzelzceļu. Jau šobrīd “Latvijas dzelzceļa” infrastruktūra tiek izmantota gan nemilitāro kravu transportam no Afganistānas, gan militāro mācību laikā militārās tehnikas pārvietošanai.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30