Latest news

Izvēlne

Maskavā noslēdzas ikgadējā transporta un loģistikas nozarei veltītā izstāde

Šodien Maskavā noslēdzas starptautiskā transporta un loģistikas izstāde "TransRussia" (15. – 17. aprīlis), kurā Latvijas transporta un tranzīta nozari  veiksmīgi pārstāvēja vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumi, t.sk. VAS “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas Brīvosta, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona, Ventspils brīvosta un Starptautiskā lidosta “Rīga”. 

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis kā galveno ieguvumu dalībai starptautiskajā izstādē norāda: “Latvijas uzņēmumi šajās dienās apliecināja, ka ir gatavi konstruktīvai sadarbībai visas nozares dalībnieku starpā, spēj piedāvāt partneriem maksimāli efektīvus multimodālus risinājumus un konkurētspējīgus pakalpojumus starptautiskajos tirgos”.

Izstāde, kā jau katru gadu, ir lieliska iespēja vienkopus satikties tranzīta jomā strādājošajiem uzņēmumiem. Latvijas stenda apmeklētība bija ļoti augsta un Krievijas puse izrādīja ieinteresētību sadarboties. Notika sarunas gan ar esošajiem partneriem par kravu apjomiem šim un nākamajam gadam, gan uzrunāti jauni klienti par jauniem kravu apjomiem pārkraušanai Latvijas ostās. VAS "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmums SIA "LDz Loģistika" noslēdza sadarbības līgumus ar trīs uzņēmumiem, kas paredz sākt piedāvāt kontreileru pārvadājumus, palielināt kravu pārvadājumu apjomus satiksmē ar Krieviju, kā arī veicināt informāciju tehnoloģiju integrēšanu kravu pārvadājumu pakalpojumu nodrošināšanā.

Kopumā izstādē piedalījās vairāk nekā 400 kompānijas no 28 pasaules valstīm, t.sk. Latvijas, Baltkrievijas, Vācijas, Irānas, Ķīnas, Indijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas  un Azerbaidžānas nacionālie stendi.

Kā jau zināms, izstādē "TransRussia2019" Latvijas transporta un tranzīta nozare sevi prezentē ar jaunu zīmolu "VIA Latvia”, kas apvieno Latvijas transporta un tranzīta nozares galvenos uzņēmumus un kopā spēj starptautiskajos tirgos piedāvāt mūsdienīgus, kvalitatīvus un uz klientiem orientētus transporta, loģistikas un e-komercijas pakalpojumus.

Izstādes ietvaros notika interneta portāla vialatvia.com svinīga atklāšana. Pie izstādes stenda apmeklētājus un viesus uzrunāja satiksmes ministrs T. Linkaits, savukārt portāla iespējas prezentēja Valsts sekretāra vietnieks U. Reimanis. Visa informācija esošajiem, kā arī potenciālajiem sadarbības partneriem pieejama jaunā zīmola “VIA Latvia” interneta vietnē http://vialatvia.com/lv/   

Satiksmes ministra T. Linkaita vizītes ietvaros Maskavā notika arī Latvijas– Krievijas starpvaldību komisijas (SVK) līdzpriekšsēdētāju – Latvijas Republikas satiksmes ministra T. Linkaita un Krievijas Federācijas Transporta ministra Jevgeņija Dītriha tikšanās, kuras laikā tika pārrunāti nozarei aktuālie sadarbības jautājumi, t.sk. par Nolīgumu par tiešo dzelzceļa satiksmi, sadarbība Ziemeļu dimensijas Transporta un loģistikas Partnerības ietvaros, robežpunktu monitoringa nepieciešamība un gaisa kuģu ekipāžu bezvīzu režīms. Par SVK rīkošanas laikiem līdzpriekšsēdētāji vienojās lemt ievērojot darba grupu sēdes un darba kārtības jautājumus.

Foto no izstādes "TransRussia" šeit : https://ieej.lv/transrussia

 

Satiksmes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

Iveta Kancēna un

Satiksmes ministrijas

nozares atašejs Krievijas Federācijā

Anna Bacanova

e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv