Latest news

Izvēlne

LDz valdes priekšsēdētājs R.Pļavnieks: “LDz un Latvijas ostu simbioze paver labas iespējas piesaistīt Centrālāzijas valstu kravas”

Aizvadītajā nedēļā VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks satiksmes ministra Jāņa Vitenberga delegācijas sastāvā piedalījās nozīmīgā vizītē Kazahstānā, kuras ietvaros notika tikšanās ar klientiem, kā arī tika veicināta sadarbība ar valsts dzelzceļa pārstāvjiem un citiem nozīmīgiem partneriem.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Centrālāzijas kravu pārvadājumiem pašlaik ir liels potenciāls, tādēļ pozitīvi vērtējams ir tas, ka LDz veido simbiozi ar visām trijām Latvijas lielajām ostām, nodrošinot mūsu partneriem dažādu kravu grupu efektīvu pārvadāšanu, pārkraušanu un citus saistītos loģistikas pakalpojumus. LDz jau ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar virkni Kazahstānas uzņēmumu, kuri savu kravu transportēšanai izvēlas Latvijas transporta koridoru, un mēs aktīvi strādājam, lai vēl lielākā mērā izmantotu Centrālāzijas valstu sniegto kravu pārvadājumu potenciālu, piesaistot jaunus klientus un palielinot esošo klientu kravu pārvadājumu apjomus”.

R.Pļavnieks, tiekoties ar Kazahstānas lielākā krāsaino metālu ražošanas uzņēmuma “Kazzinc” ģenerāldirektoru Aleksandru Hmeļevu, vienojās par iespējamo šī ražotāja produkcijas - vara, svina un citu metālu - pārvadāto kravu apjomu palielināšanu, izmantojot Latvijas dzelzceļa infrastruktūru.

Tāpat vizītes laikā R.Pļavnieks apmeklēja Kazahstānas dzelzceļa lielāko nodaļu – Almati dzelzceļu, kur Latvijas delegācija ar šī uzņēmuma pārstāvjiem pārrunāja sadarbības iespējas dzelzceļa ritošā sastāva remonta un citās pārvaldības jomās. Savukārt, tiekoties ar Kazahstānas dzelzceļa loģistikas kompānijas “KTŽ Ekspress” ģenerāldirektora vietnieku Karatu Tapalovu, tika apspriesti veicamie darbi tālākai kravu apjomu palielināšanai Latvijas ostu virzienā.

Kazahstānā satiksmes ministra J.Vitenberga delegācija piedalījās arī starptautiskajā ES-Centrālāzijas ekonomikas forumā, kas pulcēja Centrālāzijas reģiona un Eiropas valstu transporta nozares tirgus dalībniekus un pārstāvjus. Foruma uzmanības centrā bija diskusijas par ciešāku transporta saišu veidošanu ar starp Eiropas Savienības valstīm un Centrālāziju.

Vizītes noslēgumā delegācija tikās ar Eiropas tirdzniecības komisāru Valdi Dombrovski, lai pārrunātu Latvijas transporta nozares attīstības perspektīvas.