Latest news

Izvēlne

LDz vadība un Baltkrievijas vēstniece vienojas attīstīt sadarbību

Viesojoties “Latvijas dzelzceļā” (LDz) 29.jūnijā Baltkrievijas vēstniece Marina Dolgopolova apliecināja Baltkrievijas vēlmi sadarboties pārvadājumu apjoma palielināšanā izmantojot LDz infrastruktūru.

Vēstniece norādīja, ka saņemot Latvijas valdības atbalstu dzelzceļa infrastruktūras attīstības projektiem Rīgas ostā, kas ļaus stabilāk prognozēt pārvadājumu izmaksas nākotnē, Baltkrievija būs ieinteresēta vēl vairāk nodrošināt pārvadājumus caur Latvijas ostām.

Divas trešdaļas no Baltkrievijas eksportam paredzētajiem naftas produktiem (apmēram 6,6 miljoni tonnu) pagājušajā gadā tika vesti caur Latvijas ostām.

LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš apstiprināja LDz plānus Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu ietvaros veikt dzelzceļa infrastruktūras paplašināšanu un modernizāciju Mangaļos, nodrošinot lielāku caurvedes spēju un ātrāku vagonu apriti pārvadājot Baltkrievijas naftas produktus uz Rīgas ostu. Tāpat E.Bērziņš informēja, ka LDz pašlaik izstrādā līgumu starp dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju un valsti, kas ļaus nākotnē nodrošināt paredzamākus un izdevīgākus pārvadājumu tarifus klientiem.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30