LDz vērtība 10 gados pieaugusi gandrīz četrkārt | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz vērtība 10 gados pieaugusi gandrīz četrkārt

Ikgadējā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstā, ko veido “Prudentia” un “NASDAQ Rīga”, salīdzinājumā ar pagājušo gadu VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vērtība pieaugusi par 15%, sasniedzot 643,7 miljonus eiro un tādējādi uzņēmumam kļūstot par ceturto vērtīgāko uzņēmumu valstī. Savukārt, vērtējot 10 gadu perspektīvā kopš 2007.gada, LDz vērtība ir pieaugusi 3,8 reizes.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš uzsver: “Tieši pirms desmit gadiem, 2007.gadā tika īstenota LDz reorganizācija, nodalot dzelzceļa pārvadājumus no infrastruktūras turētāja un veidojot pārskatāmu struktūru un darbības modeli. Tas, ka desmit gadu laikā LDz vērtība ir vairākkārt pieaugusi, ļaujot no 17.vietas Latvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstā pakāpties uz ceturto pozīciju, liecina, ka valdes un arī visas vadības komandas darbs ir bijis pārdomāts un sekmīgs. Vēl jo vairāk – par to, ka pēdējā gada laikā uzņēmuma vērtība ir pieaugusi par 15%, varu izteikt atzinību kolēģu kompetencei un profesionalitātei, nodrošinot, ka sarežģītos tirgus apstākļos izdodas noturēt uzņēmuma stabilitāti.”

LDz vadītājs akcentē – ja iepriekšējos gados uzņēmuma vērtības pieaugumu varēja noteikt pieaugoši pārvadājumu apjomi un līdz ar to augošs apgrozījums, tad šogad tas panākts uz pieaugošas efektivitātes rēķina uzņēmuma pārvaldībā un ikdienas darba organizācijā. Uzņēmuma pārvaldībā arvien lielāka loma ir efektivitātes un produktivitātes paaugstināšanas pieejai, kas pakāpeniski ļauj arī samazināt izmaksas. “Tas, ka salīdzinoši nelabvēlīgākos tirgus apstākļos LDz ir izdevies ne tikai noturēt, bet paaugstināt uzņēmuma vērtību, liecina par stabilitāti, un tas ir labs signāls mūsu partneriem, ar kuriem sadarbojamies gan transporta un loģistikas nozarē, gan investīciju projektu īstenošanā,” norāda E.Bērziņš.

Pārvaldības aspektā vērtīgāko uzņēmumu sarakstā LDz sasniedzis arī ļoti augstu korporatīvās pārvaldības koeficientu, iegūstot 94 punktus no 100 jeb tieši tikpat, cik pašlaik topa pirmajā vietā esošajam uzņēmumam. Tas ir būtisks kāpums kopš pagājušā gada un uzņēmuma skatījumā saistīts ar izmaiņām LDz pārvaldības struktūrā (tostarp izveidota uzņēmuma padome), pretkorupcijas pasākumu ieviešanā un nefinanšu ziņošanas pilnveidē (2017.gadā LDz pirmo reizi publiskojis ilgtspējas pārskatu, kas izstrādāts pēc starptautiskajām GRI G4 vadlīnijām).

“Pirms nepilniem diviem gadiem kā vienu no uzņēmuma attīstības mērķiem definēju to, ka 10 gadu perspektīvā vēlamies kļūt par vislabāk pārvaldīto uzņēmumu Baltijā. Vērtīgāko uzņēmumu saraksta korporatīvās pārvaldības rādītājos mēs jau tagad esam pietuvojušies četriem uzņēmumiem ar visaugstāko koeficientu visās trijās Baltijas valstīs, un tas liecina, ka virzāmies pareizi,” rezumē LDz prezidents.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31