LDz un TransContainer paraksta stratēģiskās sadarbības memorandu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz un TransContainer paraksta stratēģiskās sadarbības memorandu

30.novembrī Maskavā 10.starptautiskās izstādes “Transport Rosii” («Транспорт России») ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) parakstīja stratēģiskās sadarbības memorandu ar AS “TransContainer”, kas paredz attīstīt sadarbību konteinervilcienu pārvadājumu organizēšanā no Ķīnas un Latviju un atpakaļ.

Memorands paredz labvēlīgu nosacījumu izstrādi intermodālu pārvadājumu attīstīšanai, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un kombinēto transportu, kā arī sadarbību ar valstu muitas iestādēm, attīstot muitas iestāžu iepriekšēju informēšanu par pārvadājumiem un tādējādi paātrinot pārvadājumu procesu. Sadarbības ietvars paredz arī kopīgu tirgus pētījumu veikšanu un informācijas apmaiņu par aktuālo situāciju loģistikas sektorā.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš: “Pārvadāto kravu diversifikācija un jaunu mērķa tirgu apguve ir viens no būtiskākajiem LDz stratēģiskajiem mērķiem. Šoruden īstenotā sadarbība ar Ķīnas dzelzceļu un uzņēmumu “Transcontainer” testa konteinervilciena sekmīgā organizēšanā no Ķīnas liecina, ka šo stratēģisko mērķu sasniegšana ir absolūti reāla un uzsāktās partnerības ir jānostiprina. Par to liecina gan šodien noslēgtais memorands ar “Transcontainer”, gan Dzelzceļa transporta Padomes lēmums apstiprināt jaunu konteinervilcienu formēšanas plānu, kurā Zabaikaļska-Rīga iekļauts kā oficiāls pārvadājumu maršruts ar Nr.1149-1450. Esmu pārliecināts, ka jau tuvākajā laikā tas rezultēsies regulāras konteinervilcienu satiksmes izveidē starp Ķīnu un Latviju.”

“Šī sadarbība mums ir patiesi nozīmīga, jo, pirmkārt, kopā mēs varēsim piedāvāt mūsu klientiem ērtu servisu kravu piegādei no Ķīnas uz Eiropas valstīm. Mēs pārbaudījām šo projektu, un tas parādīja cienījamus rezultātus. Pašlaik veicam pārrunas ar potenciālajiem klientiem par regulāras konteinervilciena satiksmes organizēšanu no Ķīnas. Otrkārt, mums paveras iespējas pārvadāt importa kravas no Latvijas ostām uz Krieviju, tādējādi paplašinot sadarbības lauku. Šodien parakstītais dokuments veicinās turpmāku konteinerpārvadājumu attīstību gan pa Latvijas, gan Krievijas dzelzceļiem,” uzsver AS “TransContainer” ģenerāldirektors Pjotrs Baskakovs.

Publiskā akciju sabiedrība “TransContainer” ir Apvienotās transporta un loģistikas kompānijas (“ОТЛК”)  meitassabiedrība un lielākais Krievijas konteinerpārvadājumu operators.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31