Latest news

Izvēlne

LDz un Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā pārrunā iespējas paplašināt abu valstu sadarbību dzelzceļa kravu pārvadājumu jomā

Aizgājušajā nedēļā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) viesojās Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Tans Sungeņs (Tang Songgen), un LDz valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks tikšanās laikā ar vēstnieku pārrunāja Ķīnas un Latvijas turpmākās sadarbības attīstības iespējas kravu pārvadājumu jomā.

LDz valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks iepazīstināja Tanu Sungeņu ar līdzšinējo LDz darbību kravu piesaistē - Latvijai ir izveidota dzelzceļā savienojamība ar astoņām Ķīnas pilsētām un septiņām provincēm, nodrošinot individuālu un atsevišķu konteineru partiju pārvadājumus. Kopumā laikā no 2016.-2022. gadam LDz ir apkalpojis 274 ar Ķīnu saistītus konteineru vilcienus, pārvadājot vairāk nekā 18 tūkstošus konteineru.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Arī šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos mums saglabājas aktīva interese multimodālu konteineru pārvadājumu nodrošināšanā no Ķīnas un citām Austrumāzijas un Centrālāzijas valstīm caur Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām uz galamērķiem Eiropā. Sadarbība notiek jau šobrīd un Ķīnas partneri esošos dzelzceļa koridorus var aktivizēt jebkurā brīdī, novirzot konteineru vilcienu plūsmas caur Latvijas teritoriju. LDz no savas puses ir gatavs caur Latviju veidot un uzturēt visaptverošu un ilgtspējīgu savienojamību.”

Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Tans Sungeņs tikšanās laikā pauda pārliecību par iespējām sadarbību ne vien turpināt, bet arī paplašināt, uzsverot Latvijas potenciālo lomu jaunā “Zīda ceļa” platformas ietvaros.

LDz valdes priekšsēdētājs un vēstnieks vienojās turpināt strādāt pie pakalpojumu piedāvājuma sadarbības partneriem Ķīnā, tāpat Tans Sungeņs aicināja LDz izskatīt iespēju piedalīties nozares forumos un citos pasākumos, kuros LDz būtu iespēja tiešā veidā uzrunāt kravu īpašniekus un potenciālos klientus.