LDz un fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš atgādina: neizaicini vilcienu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz un fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš atgādina: neizaicini vilcienu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) sadarbībā ar fitnesa treneri Kasparu Ozoliņu satiksmes drošības kampaņas ietvaros ir izveidojis videoklipu, kurā attēlots vilciena pārākums pār cilvēku. Tādējādi LDz atgādina Latvijas iedzīvotājiem, īpaši bērniem un jauniešiem, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, kā arī uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.

LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners uzsver: “Ņemot vērā, ka aiz sliekšņa ir skolas laiks, LDz aicina pievērst īpašu uzmanību savai un citu drošībai. Dzelzceļa tuvumā vienmēr jāpārliecinās par drošu tā šķērsošanu – paskatoties uz abām pusēm, lai pārliecinātos, ka netuvojas vilciens un dzelzceļu šķērsot ir droši. Tāpat, dodoties pāri dzelzceļam lielā cilvēku pūlī vai auto plūsmā, svarīgi katram pašam personīgi pārliecināties par drošu šķērsošanu, nevis akli sekot “bara instinktiem”. Nereti cilvēki paļaujas, ka priekšā ejošie līdzcilvēki vai braucošo transportlīdzekļu vadītāji ir pārliecinājušies, ka šķērsot brauktuvi ir droši, un dodas pāri, paši pat nepaskatoties apkārt.”

Tikmēr DCH studija fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš stāsta: “Pretinieku nedrīkst nenovērtēt – vilciens nav līdzvērtīgs pretinieks! Pērn kopā ar LDz ekspertiem, vadot drošības lekcijas Latvijas skolās, ar jauniešiem pārrunājām dažādas situācijas un drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā. Taču, kad filmējām video, es pats nonācu aci pret aci ar vilcienu un atskārtu vilciena pārākumu, ar kuru noteikti neesmu gatavs cīņai. Vilciens uzvarēs vienmēr, tādēļ labāk nemaz nesākt šo cīņu.”

Videoklips papildinās LDz drošības stundu saturu, kas tiek organizētas ar mērķi samazināt negadījumu skaitu uz sliedēm un pievērst jauniešu uzmanību drošai dzelzceļa sliežu šķērsošanai. LDz drošības stundu laikā eksperti apmeklē Latvijas skolas, īpaši akcentējot drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā, atgādinot un skaidrojot drošības principus, kā arī interaktīvā veidā piedāvājot pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcības virzienu, lai mazinātu dažādus riskus dzelzceļa tuvumā. Sākoties jaunajam mācību gadam, LDz aicina skolas pieteikties uz drošības stundām.

LDz statistika liecina, ka šī gada pirmajos astoņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši 14 negadījumi, kuros bojā gājuši 9, bet traumēti 5 cilvēki. Kopumā dzelzceļa negadījumu statistika ir samazinājusies, tomēr viens no galvenajiem negadījumu iemesliem vēl arvien ir cilvēku neuzmanība, savu spēju pārvērtēšana un drošības noteikumu neievērošana.

LDz ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai, lai samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem. Šogad LDz drošības kampaņu īsteno sadarbībā ar Valsts policiju un AS “Pasažieru vilciens”.

Vairāk informācijas par drošību dzelzceļa tuvumā un iespēju pieteikties drošības lekcijām jūsu skolā: http://dzirdiredzidzivo.lv/

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” vadošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības — AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudu sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31