Latest news

Izvēlne

LDz starptautiskajā konferencē diskutēs par globālajām pārmaiņām transporta nozarē

14.septembrī Rīgā uz VAS “Latvijas dzelzceļš” rīkoto ikgadējo konferenci “Globālās transporta kustības vīzija. Nākotnes izaicinājumi” ieradīsies starptautiski atzītais finanšu un investīciju tirgu analītiķis Viljams Dž. Bernsteins un britu futurologs Dr. Īans Pīrsons, kā arī eksperti un viedokļu līderi no Nīderlandes, Krievijas un Latvijas, lai diskutētu par pēdējā laika globālajām pārmaiņām  transporta nozarē. Konferenci atklās Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis un LR satiksmes ministrs Uldis Augulis. 

Ņemot vērā, ka pasaulē mainās ekonomiskās varas centri, kas ietekmē valstu un reģionu izaugsmi, īpašu uzmanību šā gada konferencē veltīs  tam, lai pārrunātu, kā šīs izmaiņas izmantot sekmīgai transporta un loģistikas koridoru, tostarp Latvijas, attīstībai.

Viljams Dž. Bernsteins ir starptautiski atzīts finanšu un investīciju tirgu analītiķis, bestselleru “The Birth of Plenty” un “A Splendid Exchange” autors. Savukārt Dr. Īans Pīrsons ir ne tikai futurologs, kurš analizē nākotnes tendences, bet arī vairāk nekā 1600 izgudrojumu autors. Īpašu uzmanību tam, kā pēdējos gados mainījies un turpina mainīties ekonomisko centru spēku samērs pasaulē, pārvirzoties no ASV un Rietumeiropas uz Ķīnu un kā tas ietekmē Latvijas izredzes globālajā tirgū, veltīs Latvijas Transporta attīstības un izglītības asociācijas prezidents, Apvienotā OECD/Starptautiskā transporta foruma Transporta izpētes centra komitejas loceklis Dr.habil.sc.ing. Igors Kabaškins.

Latvijas pieaugošajām iespējām, nodrošinot efektīvu transporta koridoru no Āzijas valstīm uz Skandināviju, pievērsīsies arī transporta nozares eksperts, loģistikas uzņēmuma “Samskip Van Dieren Multimodal BV” izpilddirektors Henks van Dīrens. Konferenci noslēgs Krievijas Zinātņu akadēmijas Tautsaimniecības prognozēšanas institūta Transporta un loģistikas sistēmu analīzes un prognozēšanas laboratorijas vadītājs, Dr.oec. Jurijs Ščerbaņins, aktualizējot Krievijas tautsaimniecības ciešo saistību ar transporta nozari un to, kā kaimiņvalstī lūkojas uz nozares izaicinājumiem turpmāko 10-15 gadu perspektīvā.

“Šogad aprit 155 gadi, kopš Latvijā atklāta pirmā dzelzceļa līnija, un šī pusotra gadsimta laikā dzelzceļš ir veicinājis progresu un ļāvis uzplaukt pilsētām, reģioniem un valsts tautsaimniecībai. Apzinoties ciešo saikni starp transporta nozari un kopējo tautsaimniecības attīstību,  “Latvijas dzelzceļš”  jau trešo gadu organizē starptautisko šo konferenci, kas kalpo par domu un ideju apmaiņas platformu nozares pārstāvjiem un viedokļu līderiem, uzsverot nepieciešamību nacionālā un starptautiskā mērogā kopīgi plānot nākotnes attīstību, rēķinoties ar inovācijām, globālajām pārmaiņām ekonomikā un uzņēmējdarbības vajadzībām,” norāda VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze, kā arī loģistikas uzņēmuma SIA LDz Cargo loģistika.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31