LDz saņem aizdevumu 26 miljonu apmērā infrastruktūras atjaunošanas un modernizācijas projektu īstenošanai | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz saņem aizdevumu 26 miljonu apmērā infrastruktūras atjaunošanas un modernizācijas projektu īstenošanai

VAS "Latvijas dzelzceļš" parakstījis līgumus ar AS "SEB banka" un Somijas vadošās finanšu pakalpojumu kompānijas bankas "OP Corporate Bank plc." Latvijas filiāli par ilgtermiņa aizdevumu izsniegšanu  26 miljonu eiro apmērā infrastruktūras atjaunošanas un modernizācijas projektu īstenošanai.

Vienošanās paredz, ka AS "SEB Banka" izsniegs aizdevumu 10,195 miljonu eiro apmērā ar līguma termiņu uz desmit gadiem. Savukārt "OP Corporate Bank plc" Latvijas filiāle izsniegs aizdevumu 16,0 miljonu eiro apmērā un aizdevuma termiņš būs septiņi gadi.

"OP Corporate Bank plc" filiāles Latvijā vadītājs Elmārs Prikšāns uzsver: "Kravu pārvadājumi, loģistika un tranzīts ir nozīmīga Latvijas tautsaimniecības daļa, kura sniedz ievērojamu pienesumu mūsu valsts iekšzemes kopproduktam. Dzelzceļa infrastruktūras modernizācija stiprinās mūsu valsts ekonomikas asinsriti un ļaus Latvijai efektīvāk iekļauties globālajos tranzīta ceļos. "OP Corporate Bank", sadarbojoties ar VAS "Latvijas dzelzceļš", ir gandarīta sniegt savu ieguldījumu nozares attīstībā un Latvijas tautsaimniecības izaugsmē. "

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: "Kravu tranzīta un pasažieru pārvadājumu jomās dzelzceļš turpinās ieņemt būtisku lomu gan Latvijā, gan plašākā reģionā. Tādēļ šim LDz ieguldījumam ir stratēģiska nozīme – tas nesīs ilgtermiņa ieguvumus un nodrošinās kompānijas konkurētspēju arī nākotnē. SEB banka kā Ziemeļeiropas vadošo uzņēmumu finanšu partneris ir gandarīta par iespēju sniegt arī savu pienesumu LDz biznesa mērķu sasniegšanā. Turklāt šis ir īstais brīdis uzņēmumiem izšķirties par labu ilgtermiņa ieguldījumiem, jo tirgū pieejamie nosacījumi finansējuma piesaistei ir ļoti pievilcīgi. "

Banku izsniegto finansējumu LDz ieguldīs sliežu ceļu kapitālajos remontos, pārmiju pārvedu nomaiņā, optisko tīklu izbūvē un dzelzceļa tehnoloģisko ēku kapitālajā remontā. Tāpat šogad par šiem līdzekļiem paredzēts remontēt dzelzceļa pārbrauktuves, jo intensīvās autotransporta kustības rezultātā tās ir nolietojušās. Šogad plānoti arī vairāku dzelzceļa staciju ēku kapitālie remonti, piemēram, Gulbenes stacijai atjaunos fasādi, Liepājas stacijai nepieciešams jumta konstrukcijas kapitālais remonts, bet Pārogres stacijā plānots izbūvēt piekļuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Līgumi ar abām kredītiestādēm noslēgti šonedēļ.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31