Latest news

Izvēlne

LDz prezidents: Latvijai jākļūst par reģiona loģistikas izcilības centru

Šodien, veidojot jaunas partnerības un stiprinot esošās, es redzu iespēju Latvijai kļūt par visa reģiona izcilības centru - tā savā uzrunā VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) ikgadējās konferences „Globālās transporta kustības izaicinājumi” atklāšanā uzsvēra LDz prezidents Edvīns Bērziņš. Konference šogad Rīgā pulcē vairāk nekā 400 nozares ekspertu no 35 pasaules valstīm.

Transporta un loģistikas nozare ir viena no tām, kas patlaban piedzīvo visstraujākās pārmaiņas, vienlaikus sekmējot robežu izzušanu starp dažādām tautsaimniecības nozarēm kopumā. „Sadarbība starp nozarēm pieaug. Tas savukārt liek kļūt atvērtākiem, elastīgākiem un gataviem rīkoties, lai soli pa solim ieviestu pārmaiņas un attīstītos,” uzrunājot klātesošos, pauda E. Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka pulcējot vienā konferencē transporta un loģistikas nozares ekspertus no 35 dažādām valstīm, ir visas iespējas kopīgi apzināt nozares izaicinājumus un pārvērst tos iespējās. LDz prezidents uzsvēra, ka nozare līdz šim bija radusi lūkoties uz savām interesēm un darbības virzieniem šauri, bet mainīgie ekonomiskie apstākļi un uzņēmējdarbības vide liek paraudzīties no cita skatupunkta un tādējādi atklāt jaunas iespējas nozares izaugsmei.

Loģistikas tirgus līderu ierašanās uz šo konferenci apliecina, cik nozīmīga ir Rīga un Latvija globālajā loģistikas tīklā, vēstījumā konferences dalībniekiem norādīja Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis. "Latvija savulaik dēvēta par vienu no Eiropas loģistikas centriem un tiltu starp Austrumiem un Rietumiem. Par iemeslu tam ir mūsu visnotaļ specifiskais ģeogrāfiskais novietojums, kā arī labi attīstītā infrastruktūra – varam lepoties gan ar lidostām, gan trim neaizsalstošām jūras ostām, gan arī ar plašu dzelzceļa tīklu," norādīja Ministru prezidents. Viņš atgādināja, ka jau patlaban ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi, lai veiksmīgi varētu pelnīt nozarē strādājošie uzņēmumi, kā arī valsts kopumā, vienlaikus atgādinot, ka ir jābūt gataviem arvien jauniem izaicinājumiem, lai varētu gūt maksimālu labumu no esošajām priekšrocībām.

Pieminot ģeopolitisko situāciju, M. Kučinskis atgādināja, ka transporta un loģistikas jomā ir nepieciešams diversificēt biznesa riskus, attīstot darbību iespējami vairākos virzienos, nekoncentrējoties tikai uz vienu partnervalsti.

„Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un labi attīstītā infrastruktūra ļauj mums būt par ļoti nozīmīgu spēlētāju tranzīta tirgū starp Eiropu un Āziju.  Jau šodien esam interesants partneris virknei Āzijas valstu, īpaši saistībā ar mūsu ciešajiem transporta savienojumiem ar Eiropas, Krievijas un Baltkrievijas tirgiem,” atzina Satiksmes ministrs Uldis Augulis. Atgādinot par pagājušā gada rudenī Rīgā sagaidīto konteinervilcienu no Ķīnas, U.Augulis klātesošajiem uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir attīstīt vienotu Eirāzijas transporta tīklu, piesaistīt jaunas kravas plūsmas no Āzijas. Vienlaikus viņš aicināja globāla mēroga risinājumos prast atrast līdzsvaru starp nacionālām ambīcijām un kopēju izpratni par attīstības perspektīvām - strādāt gan nacionālā, gan globālā mērogā, sekmējot sadarbību, iegūstot jaunus partnerus un nostiprinot saiknes ar jau esošajiem.

Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, šodien notiek ikgadējā LDz rīkotā konference „Globālās transporta kustības izaicinājumi”, kas pulcē nozares ekspertus no 35 pasaules valstīm.

Konferences dalībnieki diskutē par to, kā norises pasaulē – politikā, ekonomikā, zinātnē un sabiedrībā – ietekmē transporta nozari, un kā tās izmantot nozares attīstības labā. Konferences ietvaros galvenā uzmanība tiek veltīta Latvijas lomai pasaules loģistikas attīstībā, par ko runās Duisburgas ostas, „DHL Global Forwarding” un Indijas Kravu pārvadātāju asociāciju federācijas, kā arī citu globālo transporta un loģistikas tirgus līderu vadība. Vienlaikus daļa konferences būs veltīta ilgtermiņa skatījumam sabiedrības un transporta nozares attīstībā, futūristu un tirgus analītiķu acīm palūkojoties uz nozares tehnoloģiskajiem un cilvēkresursu vadības izaicinājumiem.

Pasākumam var sekot līdzi arī tiešraidē LDz mājas lapā https://ldz.lv/

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.