LDz prezidents Edvīns Bērziņš tiekas ar Krievijas dzelzceļu prezidentu Oļegu Belozerovu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz prezidents Edvīns Bērziņš tiekas ar Krievijas dzelzceļu prezidentu Oļegu Belozerovu

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš šodien Maskavā tikās ar Krievijas dzelzceļu (RŽD) prezidentu Oļegu Belozerovu.

Tikšanās laikā tika pārrunāta tirgus situācija reģionā, abu dzelzceļa kompāniju sadarbība kravu un pasažieru pārvadājumu jomā un Austrumu- Rietumu dzelzceļa koridora caurlaides spējas palielināšana.

 “Šī bija pirmā oficiālā iepazīšanās vizīte, kas bija ļoti konstruktīva un uz biznesa sadarbību vērsta. Izrunājām un iezīmējām tos jautājumus, ar kuriem nepieciešams kopā strādāt gan saistībā ar kravu, gan pasažieru pārvadājumiem, tālākais jau ir darbs ekspertu līmenī, lai virzītu uz priekšu tos sadarbības jautājumus, ko pārrunājām. Būtiski, ka RŽD prezidents izrādīja ieinteresētību ekonomiski pamatotas sadarbības veidošanā. Esmu pārliecināts, ka Latvijas dzelzceļš var piedāvāt risinājumus un izdevīgus nosacījumus sadarbībai, ” norāda VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš.

Lai gan dzelzceļa uzņēmumu starpā pastāv laba ikdienas sadarbība, abu kompāniju prezidenti pārrunāja arī iespēju atjaunot Krievijas un Latvijas dzelzceļu darba grupu, lai sadarbības jautājumus varētu risināt vēl operatīvāk. Tomēr RŽD prezidents O. Belozorevs uzsvēra, ka biznesa sadarbībai svarīgas ir arī valsts garantijas, lai investīcijas spētu sevi atpelnīt.

Sarunas laikā vadītāji vienojās par nākamajām tikšanās reizēm maija vidū plānotajā CSŽT Padomes sēdē Tbilisi, kā arī jūnijā Starptautiskajā dzelzceļa forumā “Stratēģiskā partnerība 1520” Sočos, kurās pārrunātu konkrētu jautājumu progresu un diskutētu par nākamajiem sadarbības uzdevumiem.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Aapsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30