LDz prezidenta E. Bērziņa komentārs par Valsts dzelzceļa administrācijas paziņojumu medijos | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz prezidenta E. Bērziņa komentārs par Valsts dzelzceļa administrācijas paziņojumu medijos

Valsts dzelzceļa administrācija medijos ir publiskojusi paziņojumu, kurā pauž, ka Latvijas dzelzceļš it kā slēpis informāciju saistībā ar infrastruktūras maksu.

Esam neizpratnē par administrācijas publisko paziņojumu un draudiem medijos par iespējamo sodu “Latvijas dzelzceļam”. Mūsuprāt, šāda rīcība neatbilst labai sadarbības praksei starp uzņēmumu un valsts uzraugošo iestādi, un mēs ceram, ka šo jautājumu, kā arī jebkuras domstarpības būs iespējams atrisināt savstarpēji komunicējot, nevis ar publiskiem draudiem un aizvainojumiem.

Vēlos uzsvērt, ka “Latvijas dzelzceļš” vienmēr ievērojis visus saistošos normatīvos aktus, tostarp par informācijas sniegšanu gan uzraugošajām iestādēm, gan sabiedrībai. Uz visiem Valsts dzelzceļa administrācijas pieprasījumiem esam snieguši atbildes, un esam gatavi turpināt atvērtu un lietišķu sadarbību.

Jāuzsver, ka Valsts dzelzceļa administrācija līdz publiskā paziņojuma izplatīšanai nav sniegusi LDz nekādu apliecinošu dokumentu par administratīvās lietvedības uzsākšanu vai iespējamā soda piemērošanu.

Pārmest “Latvijas dzelzceļam” atklātības trūkumu būtu, mazākais, nekorekti, ņemot vērā, ka Ilgtspējas indeksa veidotāju veiktajā pētījumā “Latvijas dzelzceļš” ir saņēmis ļoti augstu informācijas atklātības rādītāju, kas ir būtiski augstāks nekā nozares uzņēmumiem un lielākajai daļai Latvijas Top500 uzņēmumu.

Dzelzceļa nozari uzraugošās iestādes vadītāja Jura Iesalnieka publiskie paziņojumi un apvainojumi nav izprotami, jo nav pamatoti ar atbilstošiem argumentiem. Iespējams, uzraugošās iestādes vadītāja draudi saistīti ar kādiem citiem, mums nezināmiem iemesliem, kam nepieciešams pievērst sabiedrības uzmanību uz nozarei būtiska uzņēmuma reputācijas un attiecīgi arī visu koncernā strādājošo darbinieku rēķina.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents

Edvīns Bērziņš

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31